Такі форми відхилення від звичної форми моногамного шлюбу як полігінія (багатоженство) і поліандрія (багатомужжя) нам відомі давно. Але виявляється, є ще незвичайні види!
Посмертний шлюб
Іноді шлюбні союзи укладаються з уже покійною людиною. Таке весілля не є спадщиною минулого. Першою жінкою, яка вступила в шлюб з недавно померлим чоловіком, стала француженка Ірен Жодарт. Сталося це у 1950 році після того, як її наречений трагічно загинув. Прорив дамби у місті Фрежюс забрав тоді життя понад 400 осіб. Дівчина звернулася до Шарлю Де Голля і, завдяки масовій підтримці в пресі, змогла домогтися дозволу на шлюб. Незабаром французький парламент узаконив цю форму відносин. Правда, дозвіл кожен раз є рішенням Президента Республіки. Під час процедури живий наречений зазвичай стоїть поряд з фотографією покійного, інформує Ukr.Media.
Чаділ Деффі і Сарінья Камсук були разом більше 10 років. За кілька днів до весілля дівчина загинула в автокатастрофі. Чаділ вирішив все одно здійснити їх мрію. Весільний обряд був проведений безпосередньо перед похороном.
Тимчасовий шлюб (Мута)
Ця форма шлюбних стосунків офіційно дозволена у мусульманів-шиїтів. Він укладається за домовленістю на певний строк. Жінка в такому шлюбі є цілком законною дружиною. Після закінчення тимчасовий шлюб можна продовжити або при бажанні укласти далі постійний союз. Інтимні стосунки при цьому регламентуються договором. Іноді дівчина-діва та її майбутній чоловік вступають у тимчасовий шлюб, який не передбачає сексу, просто щоб краще пізнати один одного. Однак, на практиці мута часто є узаконеною формою сексуального рабства, хоча офіційно іслам і засуджує подібні випадки.
Гостьовий шлюб
Вважається, що це одна з найдавніших форм шлюбу. Вона передбачає офіційні відносини, не пов'язані з веденням спільного господарства. У первісному суспільстві жінка, яка вибирала одного або кількох чоловіків як законних, ставала центром Родьї — особливого сімейного осередку. Діти в такій родині виховувалися більше дядьками, ніж біологічними батьками.
Схожа форма стосунків під назвою Цумадоі практикувалася і в стародавній Японії. Після проведення весільного обряду чоловік вільно відвідував дружину. Залежно від свого бажання, він міг робити це часто або рідко, а також мати кілька подібних спілок.
Гостьові шлюби сьогодні популярні в Європі та Америці. Концепція відносин без спільного побуту стає все більш привабливою. Адже в сучасному господарстві чоловіча фізична сила і жіноче вміння готувати їжу стають менш суттєвими. Є багато прикладів таких «зіркових шлюбів».
Моніка Белуччі та Венсан Кассель прожили в гостьовому шлюбі близько 18 років.
Віртуальний шлюб
Подібні шлюби існують тільки в межах всесвітньої комп'ютерної мережі і, звичайно, не визнаються офіційними (поки, в усякому разі). Їх можна було б вважати просто дивацтвом молоді, якби не одне але: тільки в Китаї таких весіль проведено вже більше 50 тисяч. Після процедури на спеціальному сайті з участю свідків, молоді отримують «Свідоцтво про шлюб» і вважають себе пов'язаними стосунками в тій мірі, в якій самі цього хочуть. До плюсів таких церемоній можна віднести те, що закохані можуть знаходитися на різних континентах і ніколи не бачити один одного особисто. Хоча останнє, скоріше, вже мінус.
Залиште відповідь