Як захистити дитину від випадання з вікна — запобіжіть трагедії

Більше тисячі дітей щорічно випадають з вікна, гине кожен десятий. Половина випадків припадає на дітей молодше 4 років. Часто трагедія трапляється в присутності батьків: все відбувається так швидко, що вони не встигають щось зробити, інформує Ukr.Media.

У цьому матеріалі ми розповімо про прості заходи безпеки, які допоможуть запобігти трагедії, а також про помилки, які допускають батьки.

Помилкова безпека

Це трагічне явище має сезонний характер: на вулиці теплішає, вікна відкривають частіше. Які заходи безпеки не є достатніми у даному разі?

Москітна сітка. Це пристосування у жодному разі не варто розцінювати як захисний аксесуар. Сітка рятує від комах, але не завжди витримує навіть вагу кішки, не кажучи вже про дитину, нехай навіть однорічну.

Мікропровітрювання. Це передбачений в склопакетах режим, що залишає невелику щілинку. Але вивести вікно з цього режиму простіше простого, смикнувши ручку вниз, якщо в конструкції не передбачений «дитячий» замок.

Дієві пристрої для безпеки

Навіть якщо виробник не передбачив вбудовані заходи захисту в конструкції вікон, ось кілька недорогих пристроїв, які можна змонтувати своїми силами.

Ручка з замком

Коштує це пристосування недорого, для монтажу треба відкрутити викруткою стару ручку і прикрутити нову — свердлити вікно не треба. При закритому замку ручка блокується, її не можна повернути. Мінуси: завжди є ризик забути ключ в замку.

Заглушка-розетка

Ставиться на місце стандартної ручки, працює за принципом слайдера: щоб отримати доступ до гнізда для ручки, необхідно підняти пластину. Або в комплекті йде адаптер для стандартних віконних ручок, або доведеться докуповувати універсальну ручку окремо. Мінуси: дитина може знайти ручку і спробувати відкрити вікно самостійно.

Ручка знімається і зберігається окремо.

Обмежувач з тросом

Пристрій з принципом роботи, що нагадує дверний ланцюжок. Одна частина вкручується в раму, інша в стулку. Мінус: коли дитина підросте і необхідність в захисті пропаде, у вікнах залишаться отвори від саморізів.

Блокувальний замок

Замок-шпінгалет для відкидної стулки. Залишає можливість ставити вікно на провітрювання, але не допускає розкриття. Мінуси: відносно непростий монтаж.

Додаткові запобіжні заходи

  • Не залишайте дитину одну в кімнаті навіть на хвилину, якщо не можете гарантувати, що вона не дістанеться вікна.
  • Не ставте меблі поруч із підвіконням, щоб малюк не використовував їх як драбинку.
  • Поставте на підвіконня горщики для квітів: звук падіння кашпо на підлогу попередить вас про те, що дитина намагається підібратися до вікна.
  • Не подавайте дітям поганий приклад: не сидіть на підвіконні, не висовуйтеся з вікна. Відразу припиняйте таку поведінку дитини.
  • Не ставте дітей на підвіконня, якщо хочете показати щось через вікно, робіть це не впритул, міцно тримаючи її на руках.
  • Спробуйте в ігровій формі (на прикладі м'якої іграшки) пояснити дитині, що може призвести до падіння з вікна.
  • Не забувайте про правила безпеки навіть у гостях. Якщо в чужому будинку немає захисних пристроїв на вікнах, не випускайте малюка із виду.
  • До якого віку на вікнах повинен зберігатись захист? — Як мінімум до 11 років.

Що робити, якщо падіння не вдалося запобігти?

Негайно викликайте швидку допомогу і у жодному разі не хапайте і не тормошіть дитину, не згинайте їй руки і ноги, намагаючись визначити, чи є перелом. Людину, що впала з висоти, чіпати не рекомендується, кажуть лікарі: пошкоджені кістки можуть зрушити і пошкодити внутрішні органи.

Дуже акуратно перевірте пульс і дихання. Якщо малюк не дихає, зробіть йому штучне дихання. Якщо він задихається, розстебніть одяг. При блювоті акуратно поверніть голову набік і серветкою очистить ротову порожнину.

Джерело