Як захищена композитна черепиця від природніх факторів

Винайдення композитної черепиці стало дійсно проривом технологій, адже з простих складових вдалося створити ще більш витривалу продукцію, ніж металева чи бітумна черепиця. Також не можна на відзначити надзвичайні зовнішні характеристики виробу, які суттєво перевершили вигляд інших покриттів. Композитна черепиця – покриття для покрівель з високим рівнем захисту від корозії, іржі, деформації, вигорання та інших пошкоджень, які можуть бути викликані навколишнім середовищем та природніми факторами.

Складові композитної черепиці

Рішення купити композитну черепицю завжди буде доречним, бо сьогодні не знайдеться більш сучасного та інноваційного покриття серед всіх присутніх на ринку. Доказом цього є велика кількість складових у структурі виробу, до яких входять:

  • Метал. В якості основи виробники використовують сталеві листи, товщина яких коливається від 0,45 до 0,5 мм. Тонколистова сталь завжди вважалась міцною, а додатково нанесені речовини суттєво її зміцнюють.
  • Алюмоцинк. Сама сталева основа обробляється алюмоцинковим сплавом, який суттєво підвищує загальну витривалість сталевих листів та створює всі передумови для довготривалого використання виробу у якості покрівельного покриття. Товщина такого шару складає близько 20 мікрон, але ж врахуйте, що цей сплав буде по обидва боки, то ж загалом товщина листу збільшиться ще більше.
  • Акрил. Щоб зафіксувати алюмоцинкове покриття, наноситься акриловий шар, хоча товщина його значно менша – всього 5 мікрон. Ця складова нейтралізує вплив жиру на попередньо нанесений сплав цинку та алюмінію, та підготовлює виріб до нанесення наступних шарів захисту.
  • Акрилат. Це сполука, яка створює передумови до нанесення базальтової крихти, та має захистити декоративний шар матеріалу від втрати крихт. За всю службу композитної черепиці може бути втрачено менше 10 % базальтової посипки в результаті взаємодії із зовнішнім середовищем самого покрівельного покриття, але це є нормальним допустимим показником.
  • Базальтовий гранулят. Це саме той компонент, завдяки якому композитна черепиця виглядає презентабельно та солідно. Естетичність кам’яної крихти доповнюється її функцією додаткового захисту від агресивних впливів зовнішніх чинників.
  • Акрилова глазур. Це фінішне покриття, що має композитна черепиця, яке фіксує крихту та захищає його від бруду, пилу та сонячних променів.

Які захисні компоненти має виріб

Композитна черепиця захищена від опадів, сонця та механічних пошкоджень завдяки наявності в структурі шарів алюмоцинку, базальтових крихт та елементу акрилу. Найбільш небезпечними явищами для покрівлі є:

  • Протікання в результаті пошкодження чи появи отворів на поверхні покрівельного покриття.
  • Механічні пошкодження листів, що суттєво погіршує вигляд ззовні як даху, так і будинку в цілому.
  • Поява декоративних дефектів у вигляді плям чи зміни початкового кольору.

Завдяки наявності захисного шару алюмоцинку вдається зменшити ризики появи одного із вказаних дефектів. Також додає механічної стійкості хвиляста форма листів, що є запорукою жорсткості виробу та його захисту від деформування.