Як винахідливі англійці навчилися обігрівати свої домівки

У нас є дуже влучний вираз, який повністю передає стан божевільні, що панує в деяких країнах: "цирк поїхав, клоуни залишилися", інформує Ukr.Media.

А як інакше назвати ситуацію, коли тобі холодно, дуже холодно, просто неймовірно холодно навіть за мірками нордичної Британії, і ти намагаєшся зігрітися, шукаєш спосіб і знаходиш! А в тебе його відбирають…

Судіть самі, традиційно комфортним для англійців рівнем тепла в будинку є +18 градусів. Для більшості наших людей навіть така температура є ознакою індивідуального лиха і змушує натягувати на себе все, що можна: від вовняних шкарпеток до трусів з підігрівом.

Однак енергокриза розставила свої пріоритети і замість належних градусів, нормою тепла для житлових приміщень у Лондоні було визнано +16. Що вже зовсім… Однак по телебаченню тут з'явилося безліч експертів, які повідомили замерзаючому народу, що мовляв +16 це добре, струс для організму, та й колір обличчя буде кращий.

Але коли мерзнеш, на колір обличчя відверто начхати, тому англійці почали з усіх сил топити. Що посилило кризу ще сильніше, ціни на електрику і газ злетіли до небес. Населення переключилося на каміни, ціна на дрова у великих містах злетіла в 5,5 разів!

А каміни самі по собі дуже ненажерливі звірі, топити його потрібно цілодобово, особливо в англійських будинках, 60% яких побудовано в 19 столітті, коли навіть про подвійне скло ще не знали! Загалом енергоощадження — це зовсім не про англійські будинки.

Що придумали місцеві жителі?

Маленькі печі-щепочниці та печі-свічниці, які можна топити або сміттям, підібраним у лісі, сквері.

Багато хто ходить по скверах і обламує гілки деревам, підбирає сміття. У старих покинутих будинках виламують дошки підлоги, ламають рами.

Знаєте, що відбувається далі?

У передмістях, після повідомлень у поліцію від пильних сусідів, почали штрафувати людей за те, що вони збирали сміття і палили вдома в таких печах.

Виявляється, зігріватися таким чином простим громадянам не можна!

Тому що, по-перше, це неекологічно, а по-друге, може статися пожежа і все згорить.

Воно й зрозуміло в будинках вікторіанської забудови з будь-якої іскри може спалахнути полум'я, через каміни пожежі там трапляються по кілька разів на день.

Але влада пішла далі і заарештувала кількох майстрів, які продавали громадянам міні-печі кустарного виготовлення, оскільки вони не були ліцензовані як опалювальні прилади.

Зате уряд пропонує громадянам наступні способи зігрівання та набуття душевного спокою:

  • Їсти щоранку подвійну порцію вівсяної каші, що забезпечить організм довгими вуглеводами і холод не буде так сильно відчуватися;
  • Почати бігати по будинку з поверху на поверх;
  • Поставити велосипед на перевернутий стілець і крутити педалі;
  • Якщо велосипед дорого, то можна купити в спорттоварах обруч і крутити його наодинці або разом з друзями;
  • Купити віник і щодня робити повне прибирання в будинку. Фізичне навантаження розганяє кров і дає тепло;
  • Завести маленьку кішку або собаку і брати її до себе в ліжко;
  • Влаштуватися на додаткову роботу в тепле місце, де можна погрітися безкоштовно.

Джерело