Як утеплення квартири вирішує проблему плісняви 

Серйозною загрозою для структури будівлі та здоров’я людей, які мешкають у квартирі, може стати проблема, пов’язана з утворенням плісняви. Цей вид грибка викликає різні проблеми зі здоров’ям, включаючи респіраторні захворювання та алергію, а також ґрунтовно псує зовнішній вигляд приміщень. Найефективнішим методом боротьби із пліснявою є утеплення квартири.

Пропонуємо декілька професійних порад, які допоможуть запобігти появі плісняви ​​у вашій оселі.

Причини появи плісняви

Тепло, волога та живильне середовище – три основні причини появи цвілі. Стартом початку утворення плісняви можуть стати проблеми з теплоізоляцією та вентиляцією.

  1. Волога. Головна причина появи плісняви ​​– вологість. Джерелами вологи можуть бути погана гідроізоляція, протікання, конденсат та недостатня вентиляція.
  2. Тепло. Температура від 20 до 30 градусів провокує активне зростання плісняви. При недостатній теплоізоляції вікон та стін утворюється холодний міст, де починає конденсуватися волога.
  3. Поживне середовище. Папір, дерево, шпалери та фарба – це органічні речовини, якими може харчуватися пліснява. Тепло у поєднанні з вологою можуть створювати на цих поверхнях ідеальні умови для росту грибка.

Як запобігти появі плісняви ​​за допомогою утеплення

Є кілька способів утеплення квартири, які вирішать проблему утворення плісняви:

  1. Зниження тепловтрат. Втраті тепла через вікна та стіни може запобігти хороша теплоізоляція. Вона допомагає зберегти в приміщенні стабільну температуру. При цьому зводиться до мінімуму утворення холодних мостів, де конденсується волога. Якщо вас цікавлять послуги з утеплення фасадів квартир, вам може бути цікавий наступний матеріал: https://alpindustriya.com.ua/ua/uteplennja-kvartyr/
  2. Регулювання вологості. При нормальному рівні вологості у квартирі зменшується ризик появи плісняви. Зменшення конденсації вологи вдається досягти утепленням вікон та стін.
  3. Поліпшення вентиляції. Видаленню надлишкової вологи та покращенню обміну повітря сприяє модернізація системи вентиляції, яка часто проводиться разом із утепленням житла.
  4. Гідроізоляція. Запобігти проникненню вологи через дах і стіни допомагають утеплювальні матеріали, які мають гідроізоляційні властивості.

Внутрішнє утеплення: переваги та недоліки

Переваги: 

  • Швидке встановлення. Оскільки погодні умови не заважають роботі у приміщенні, внутрішнє утеплення можна зробити швидше, ніж зовнішнє.
  • Доступність матеріалів. Для внутрішнього утеплення можна використовувати багато матеріалів, таких як рулонні матеріали, панелі, гіпсокартонні конструкції з утеплювачем.
  • Поліпшення мікроклімату. При утепленні внутрішніх стін приміщення прогрівається швидше. Це дозволяє підтримувати у ньому комфортну температуру.

Недоліки: 

  • Зменшення корисної площі. Частину внутрішнього простору займають утеплювальні матеріали. Для невеликих квартир це може бути критично.
  • Ризик конденсації. При неправильному виборі або установці матеріалу, між стіною та утеплювачем може накопичуватися волога. Це сприятливе середовище для утворення плісняви.
  • Необхідність перепланування. В окремих випадках при внутрішній обробці потрібне часткове перепланування та переміщення комунікацій.

Зовнішнє утеплення: переваги та недоліки

Переваги: 

  • Підвищення енергоефективності. Ефективно знижуються тепловтрати через стіни. Загальний мікроклімат у приміщенні стає кращим.
  • Запобігання конденсації. Усуваються холодні мости, ризик конденсації вологи на внутрішніх стінах знижується.
  • Збереження внутрішнього простору. Для невеликих приміщень — це найкращий вибір. Їхня внутрішня площа залишається без змін.
  • Поліпшення зовнішнього вигляду будівлі. Одночасно будівля утеплюється, оновлюється її зовнішній вигляд та підвищується естетична привабливість.

Недоліки: 

  • Залежність від погодних умов. Проведення робіт залежить від погоди та утруднюється у дощовий чи холодний час.
  • Висока вартість. Витрати можуть підвищуватись, оскільки при зовнішньому утепленні використовуються спеціальні матеріали та обладнання.
  • Складність монтажу. Щоб у результаті роботи не було недоліків та помилок, необхідно дотримуватися технологій та застосовувати професійний підхід.

Ознайомитися з цінами на зовнішнє утеплення стін можна тут: https://alpindustriya.com.ua/ua/tsiny-na-uteplennja-fasadiv/

Утеплення вікон та дверей: основні моменти

Заміна вікон: 

  • Енергоефективність. Значно покращує теплоізоляцію у приміщенні заміна звичайних вікон на сучасні, з дво- або трикамерними склопакетами.
  • Герметичність. Сучасні вікна запобігають витоку тепла та проникненню холодного повітря, завдяки своїй герметичності.
  • Шумоізоляція. Високий рівень шумоізоляції, яку забезпечують нові вікна, підвищує комфорт проживання.

Заміна дверей: 

  • Теплоізоляційні двері. Сучасні двері мають покращену теплоізоляцію. Це допомагає запобігти протягам і знизити тепловтрати.
  • Герметичність. Герметичні двері допомагають підтримувати в приміщенні комфортну температуру, запобігають проникненню вологи та холодного повітря.

Роль вентиляції у боротьбі з пліснявою

Правильна вентиляція приміщення – один із важливих аспектів боротьби з пліснявою. При недостатній вентиляції у приміщенні накопичується волога та утворюється конденсат. Це є чудовою умовою для появи цвілі.

  • Природна вентиляція. Необхідно регулярно провітрювати приміщення, забезпечивши хорошу циркуляцію повітря. Після прання, приготування їжі або прийняття душу обов’язково відчиняйте вікна та двері на кілька хвилин.
  • Примусова вентиляція. Для регулярного видалення надмірної вологи та покращення обміну повітря, у ванній кімнаті та кухні встановіть витяжні вентилятори. Буде величезним плюсом встановлення вентиляційних систем з рекуперацією тепла. Вони забезпечать надходження свіжого повітря в приміщення без втрати тепла.
  • Контроль вологості. У приміщеннях із високою вологістю бажано використовувати осушувачі повітря. Нормальний рівень вологості – 40-60%. Його можна виміряти за допомогою гігрометра.
  • Усунення джерел вологи. Регулярно контролюйте справність та відсутність протікань у каналізаційних та водопровідних системах. Перевіряйте герметичність дверей та вікон, а також стан стін та даху.

Методи усунення плісняви

Перед початком утеплення необхідно обов’язково позбутися цвілі, що вже утворилася.

Пропонуємо вам декілька ефективних методів:

  • Механічне вилучення. Для видалення видимих ​​ділянок плісняви ​​використовуйте скребки та щітки. Щоб не контактувати зі спорами плісняви, працюйте в респіраторі та рукавичках.
  • Хімічні засоби. Щоб знищити спори цвілі та запобігти її повторній появі, використовуйте спеціальні засоби проти плісняви. Обов’язково виконуйте роботи, дотримуючись інструкцій на упаковці препарату. Для збереження здоров’я не забувайте про захисні засоби.
  • Народні засоби. На невеликих ділянках з цвіллю вашим порятунком може стати розчин соди, оцту або перекису водню. Ці засоби можна використовувати у житлових приміщеннях, оскільки вони менш агресивні.
  • Усунення джерел вологи. Необхідно знайти та знищити всі джерела вологи, які сприяють розмноженню плісняви. Це можуть бути проблеми з гідроізоляцією даху чи стін, погана герметичність дверей чи вікон, протікання у каналізації чи водопроводі.

Найефективніший спосіб боротьби з пліснявою – це утеплення житла. Щоб умови для проживання були комфортними, тепловтрати низькими, а конденсація вологи мінімальною — необхідно роботи з утеплення виконати правильно. Ефективність та довговічність утеплення залежить від врахування всіх факторів, що впливають на правильний підбір матеріалів та технологій.

Якщо вам потрібна допомога у проведенні утеплювальних робіт, професійні фахівці дадуть вам корисні поради, допоможуть прийняти оптимальні рішення щодо підбору матеріалів, а також якісно та швидко виконають необхідні роботи.