Сергій Токарєв про Спілку, перспективи tech-індустрії та взаємодію з владою
6 лютого у Києві відбулася презентація Спілки Diia.City United. Це захід, який був організований представниками різних ІТ-компаній, що прагнуть зробити українську tech-галузь ефективнішою та кориснішою для держави. Про це написав на своїй сторінці у Facebook Сергій Токарєв – бізнесмен і партнер інвестиційної групи Roosh, яка приймала активну участь у заснуванні Diia.City United.
«Як нам відомо, 5% ВВП країни – це частка ІТ-галузі. Це приблизно 8 мільярдів доларів обороту. І хоч йдеться про досить великі показники, проте їх можна збільшити, якщо зробити українську tech-індустрію ще ефективнішою», – стверджує Сергій Токарєв.
ІТ-інвестор наголошує, що саме Спілка має можливість стати тим інструментом, який зможе вирішити актуальні потреби вітчизняного tech-сектору у співпраці з владою країни. До них належать такі, як прогнозованість роботи, правова прозорість, сприятливе бізнес-середовище тощо. На думку бізнесмена, особливу увагу варто приділити захисту та доопрацюванню правового режиму.
Хто брав участь та що обговорювали на події
«Мета Спілки – створення прозорих і зрозумілих правил для ІТ-бізнесу, а також налагодження діалогу між компаніями та владою. Таким чином можна досягти сприятливого бізнес-клімату для технологічної галузі в Україні», – говорить Сергій Токарєв.
Крім компанії Roosh, до складу засновників Diia.City United входять Monobank, MacPaw, Netpeak Group, Genesis та Ajax Systems. Представники цих бізнесів не лише виступали з промовами, а й обговорювали основні стратегії об’єднання: захист і доопрацювання Дія.City, прискорення інтеграції ІТ-сфери України в глобальний ринок, вирішення нагальних питань, взаємодія між tech-сектором і владою тощо.
Серед виступаючих також був Олександр Косован, CEO та засновник MacPaw і президент Diia.City United: «В нашій країні вистачає талантів, інноваційних ідей та технологій, щоб увійти до лав лідерів tech-ринків. Проте ще потрібно все правильно реалізувати. А саме – створити передбачувані та прозорі правила. Ми повинні забезпечити сприятливі умови для продуктивного діалогу між бізнесами та владою. Таким чином нам вдасться досягти максимального розвитку та залучити більше міжнародних інвестицій».
До спікерів також доєднався міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Під час своєї промови він розповів про можливості та переваги об’єднання Diia.City United. Міністр наголосив, що завдяки представникам ІТ-ком’юніті, які присутні на Спілці, можна досягти високих результатів для співпраці між державою та технологічним бізнесом.
Сергій Токарєв також зауважив, що крім членів об’єднання, до дискусії долучилися народні депутати, інвестори, представники посольств G7 та ЄС, а також інфлюенсери. Спікери неодноразово говорили, що завдяки численним кризам бізнес в Україні є загартованим і спроможним до пошуку креативних шляхів вирішення будь-яких проблем.