Як правильно облаштувати вітальню: поради дизайнерів

У вітальні кожна родина залюбки збирається на сімейні посиденьки чи наради, тут зустрічають гостей або просто відпочивають разом. Тому саме головну кімнату вдома хочеться бачити сучасною, охайною та затишною. 

Зібрали для вас поради експертів, які допоможуть обладнати вітальню зі смаком та користю. 

Стиль створює настрій

Незалежно від того, який інтер’єр заплановано втілити у вітальні, на сайті МебліХіт ви знайдете якісні та доступні меблі. Обирайте готові моделі з каталогу, або замовляйте індивідуальне виготовлення – компанія пропонує зручні умови доставки та оплати замовлень, тож ви у найкоротший термін отримаєте бажане. 

Щоб почувати себе максимально комфортно у приміщенні, обов’язково адаптуйте його під власний спосіб життя. Скандинавське хюгге забезпечить затишок та гармонію. Арт-деко додасть елегантності, а лофт підкреслить прагнення до стриманості. 

Оновлюючи меблі, зверніть увагу на багатофункціональні пропозиції: 

  • розкладні столи, 
  • дивани з шухлядами, 
  • модульні стінки, тощо.

Таким чином ви оптимізуєте простір у кімнаті та відчуєте усі переваги технологічних рішень для комфортного життя.

Функціональність елементів

В процесі устаткування вітальні важливо передбачити затишне місце відпочинку для кожного члена родини. Молодь полюбляє зручні дивани, старше покоління обожнює затишні крісла. 

Функціональність меблів зазвичай прихована у дрібничках. Гладенькі дерев’яні бильця, наприклад, додадуть практичності відпочинку на дивані. На них можна покласти смартфон, залишити чашку кави або пульт від телевізора. А наявність великого відділення у шафі-купе допоможе разом з одягом сховати, скажімо, пилосос чи дитячі санчата. 

Відомо, що оточуючі кольори впливають на настрій та самопочуття людей, тож для вітальні більш доречними стануть спокійні відтінки стін, текстилю і меблів. 

Найпоширеніші помилки в облаштуванні вітальні

Головне, що треба усвідомити – в усьому має бути міра. Це стосується і основних елементів оздоблення, тобто корпусних та м’яких меблів, і аксесуарів – подушок, картин, іграшок, тощо. 

Декор має доповнювати інтер’єр, а не змагатися з меблями у перетягуванні уваги. Зважайте на стилістичну відповідність усіх предметів в вітальні. Обирайте від дорожчих до дешевших: спочатку диван, потім подушки. 

Ще одна помилка, що зведе нанівець ваше прагнення до затишку – хибне розташування освітлення. Експерти радять передбачити кілька ламп та торшерів, щоб рівномірно розподілити їх в кімнаті. 

Проектуючи вітальню, зважайте на планування кімнати. Неможливо досягти бажаного ефекту, якщо просто скопіювати приклад з Мережі. Коли ви позичаєте ідеї з інтернету, обов’язково підкреслюйте власне унікальне бачення під габарити кімнати, висоту стелі, розташування розеток і вимикачів, розміри вікон, тощо. Тоді вам вдасться зберегти баланс між вільним простором і достатньою кількістю меблів.