Серед охочих придбати новий телевізор багато хто керується правилом: більше, отже, краще. Тільки потім виявляється, що користуватися ним незручно. Як же не схибити та знайти відповідний розмір пристрою, — розповімо в статті.
Основні рекомендації
У цьому питанні варто керуватися габаритами кімнати, у якій буде встановлюватися девайс. Для будь-якого телевізора є оптимальні відстань до екрана та кут нахилу. Щоб відчувати повне занурення в події, що показують на TV, очі спостерігача мають бути на рівні центра дисплея. Допустимо трішечки вище. Сама картинка має займати 40% від вашого поля зору.
Вважається, що оптимальна відстань від споживача до TV — 2,5-3 розміри діагоналі. Тобто, коли є бажання придбати телевізор 40 дюймів, до дивану має бути 2,54-3,04 м. Підрахунок є спрощеним, бо використовується для моделей HD та Full HD. Якщо мова йде про великі пристрої з роздільною здатністю 4K, у них чітка картинка, без зернистості. Тому можна переглядати на меншій відстані, не напружуючи очі. Для діагоналей більш ніж 60” із 4K-зображенням коефіцієнт складає 1,2. Порте треба враховувати, що сидячи близько перед таким екраном, важко тримати в полі зору всю його площу. Доведеться вертіти головою. Тому не варто гнатися за надто великим телевізором.
Які бувають винятки
Описаний вище метод підрахунку зручний для тих випадків, коли телевізор вибирається для перегляду відеоматеріалів із високою роздільною здатністю, для використання під час ігор на консолі. Якщо ж необхідно знайти пристрій на кухню, діє таке правило: що менше, то краще. Бо ще треба придумати, де його розмістити й на чому закріпити. Для площі до 15 м² достатньо:
- 24”;
- 28”;
- 32”.
У випадку, коли у вітальні чи в спальні телевізор працює в режимі нон-стоп, показуючи все, що транслюють телеканали, також не варто вибирати великі розміри. Бо не всі перейшли на показ програм у Full HD якості. Зображення може повністю не займати всю площу екрана. Тому цілком достатньо 32”–42”.
Якщо помилитися з габаритами
Страшного нічого не станеться. Відчуватиметься лише дискомфорт за наявності великих розбіжностей. Маленька відстань та гігантські розміри дисплея змушуватимуть напружувати очі під час спроб охопити всю площу екрана. У випадку з невеличким телевізором доведеться мружитися, щоб розгледіти дрібні фігури. Ви не зможете повністю зануритися у світ кіно та відчути його на собі.
Вибрати зручну діагональ недостатньо для насолоди від комфортного перегляду улюблених передач. Треба правильно розташувати покупку в кімнаті. Бажано, щоб девайс був розміщений рівно навпроти глядача, аби картинка була в центрі поля зору. Не встановлюйте телевізор біля вікна, бо денне світло забиватиме яскравість зображення.