Як отримувати високі врожаї овочевих культур

Кожен, хто займається вирощуванням аграрної продукції, стикається з проблемами. Рослини хворіють або псуються шкідниками. Цьому можна зарадити, якщо вчасно проводити обробку насаджень, використовуючи різні препарати з такими речовинами у складі, які впливають на збудників хвороб та паразитів. Негативні фактори можуть завадити росту, знизити врожайність або взагалі загубити посіви.

Основні групи препаратів

Хімічні засоби захисту рослин використовують не лише для боротьби, але й для профілактики, щоб уникнути можливих проблем.

1. Гербіциди – речовини, які здатні регулювати чисельність шкідливих рослин. Вибіркова дія направлена на знищення берізки, пирію, амброзії, осоту. Оброблену ділянку не треба полоти в період росту культури. Речовина розкладається в ґрунті та ніяк не впливає на посіви. Використання гербіцидів запобігає руйнуванню верхнього шару землі — ерозії, знижує втрату вологи. Внесення речовини виконують до появи сходів. Відсутність небажаної рослинності суттєво впливає на урожайність культури. Вона підвищується на 15–20%.

        2. Інсектициди – захищають рослини від комах-шкідників. Препарати досить токсичні. Їхня дія розпочинається з моменту потрапляння на паразита зовні або ж безпосередньо в травну систему. Здатні вбивати як дорослих комах, так і їхні личинки та яйця. Обробку інсектицидами виконують різними способами: внесення в ґрунт, розпушення, розпилення. Складові препаратів зазвичай безпечні для людини, але треба дотримуватись інструкції та користуватися захисними засобами під час обробки.

3. Фунгіциди – хімічні речовини, які знищують грибкову інфекцію. Рослини дуже часто уражаються борошнистою росою, білою гниллю, жовтяницею, іржею. Такі хвороби можна вилікувати, якщо провести своєчасно обробку культур. З метою захисту рослин препарати застосовують для замочування насіння або протравлення ґрунту. Це приносить дієвий результат, збудники знищуються, завдяки чому рослини не хворіють. Фунгіциди належать до малотоксичних речовин, але застосовувати їх можна лише згідно з інструкцією до конкретного препарату. Перебільшувати дози або зменшувати періодичність використання неприпустимо.

4. Акарициди. Це пестициди для знищення кліщів, отрутохімікати, дія яких триває близько 30 днів після обробки. Сисні шкідники уражаються та втрачають життєздатність. Необхідно купити засоби захисту рослин та застосувати за призначенням негайно, як тільки паразити були помічені на стеблах або листках. Ураження кліщем призводить до втрати врожаю. Збитки можуть складати до 80%. Комахи швидко розмножуються, тому обробку проводять невідкладно, ретельно обираючи дозу внесення препарату.

5. Протруйники — хімічні речовини, що використовуються для замочування насіння перед посадкою. Така обробка захищає сходи на перших етапах росту від можливих небезпек: шкідників та хвороб. Переваги застосування протруйників:

  • знезараження посівного матеріалу;
  • захист сходів від фітопатогенних вірусів, що знаходяться у ґрунті;
  • запобігання ураженням кореневої системи рослин шкідниками;
  • боротьба з кліщами та іншими сисними комахами в перші тижні появи сходів;
  • стимуляція росту й розвитку рослин внаслідок активації фізіологічних процесів.

6. Родентициди — препарати, що позбавляють від гризунів. Мишоподібні шкідники знищують насадження, що значно знижує врожайність культури. Застосування препаратів з отрутою дозволяє регулювати чисельність ссавців на полях і в місцях, де зберігається зерно та інша сільськогосподарська продукція. Дія родентициду викликає згортання крові, що призводить до загибелі тварин. Приманка містить харчові домішки, які приваблюють гризунів. Вони поїдають засоби та отримують дозу отрути, що вбиває їх.

У сільському господарстві широко використовуються пестициди. Це агрохімікати, які запобігають розвитку хвороб та знешкоджують шкідників. Сучасні препарати мають високу ефективність, їх легко застосовувати, вони містять речовини, безпечні для людей, домашніх тварин та корисних комах при умові використання згідно з наведеною інструкцією.