Як очистити водопровідну воду в домашніх умовах, щоб вона була придатна для пиття

Надзвичайно важливо переконатися, що вода очищена або оброблена, перш ніж пити її. Якщо доступна вам вода забруднена і у вас немає води в пляшках, сьогодні використовуються різні методи очищення води з-під крана. І у кожного методу є свої переваги і недоліки.

Необроблена водопровідна вода містить небажані хімічні речовини, такі як хлор і хлораміни. Водні паразити, пестициди, гербіциди та інші небезпечні забруднювачі також потрапляють у водопровідну воду, інформує Ukr.Media.

Але як позбутися від них і очистити воду?

Розповімо про те, як це зробити швидко і легко:

  • Процідивши. Пролийте воду через шматок чистої тканини або марлі — залишки мулу або бруду залишаться на ній.
  • Наситити воду киснем. У побутових умовах швидко трусніть посуд з водою протягом 5 хвилин, а потім залиште відстоятися ще на пів години, щоб осад залишився на дні.
  • Відстоюйте воду. У добу 50% шкідливих бактерій у воді гине, а частина осідає на дно. Посудина з водою повинна закриватися і мати широку горловину. Чим довше зберігаєте воду в безпечному місці, тим менше шкідливих елементів в ній залишається.
  • Змайструєте фільтр. Воду можна пропустити через пісок або гравій. Вдома можна змайструвати фільтр з глиняного, металевого або пластикового посуду. Конструкція повинна мати кілька шарів під воду, сам фільтр і вивід води зверху чи знизу. Відфільтрована вода повинна також відстоятися протягом 48 годин, щоб залишки шкідливих бактерій осіли або зникли. Як фільтр можна використовувати також вугілля — деревне або активоване. Елементи фільтра слід регулярно чистити і замінювати.
  • Дезінфікуйте воду. Зберігання, відстоювання і фільтрація води зменшує вміст шкідливих бактерій, проте не гарантує безпеку для пиття. Дезінфікувати воду можна кип'ятінням протягом мінімум 5 хвилин. Щоб зберегти кращий смак води, її слід активно помішувати. Кип'ячену воду також слід зберігати в чистих закритих контейнерах.

Джерело