В умовах високого ритму життя стає непросто знайти час на повноцінні походи у фітнес-зал. Найпростіший спосіб підтримувати себе у формі — почати бігати, але іноді нам бракує мотивації та хорошої компанії, щоб здійснювати пробіжки регулярно. Однак виходити на пробіжку можна не тільки з другом — відмінним компаньйоном може стати і собака. Разом з експертами ми підготували докладний гід для тих, хто давно мріяв навчитися бігати з собакою, інформує Ukr.Media.
Які породи собак підходять для бігу
Протипоказань до бігу для окремих порід не існує — практично будь-яка доросла здорова собака з задоволенням складе вам компанію на пробіжці, однак важливо враховувати особливості фізіології кожної породи. Багатокілометрову дистанцію буде складно бігти, наприклад, собакам з укороченою мордою (брахіцефалам) начебто боксери, мопс або французького бульдога. Цим породам підійде недовга пробіжка в легкому темпі.
Незважаючи на невеликі розміри, відмінним компаньйоном для спільних занять спортом може стати йоркширський тер'єр або такса, але важливо враховувати анатомічну будову породи — такс, наприклад, буде непросто долати пересічену місцевість і високі перешкоди.
Якщо ви плануєте займатися бігом з собакою професійно, то варто вибирати собаку з міцною статурою та активним характером. До таких належать, наприклад, німецька вівчарка, курцхаар, хорти, угорська вижла, лабрадор, англійський сетер.
З чого почати: перевірте здоров'я вихованця
Більшість дорослих собак люблять рухливі і активні ігри і біг, однак, перш ніж приступати до тренувань, обов'язково відведіть тварину до ветеринарного лікаря.
Фахівець зможе виявити протипоказання до бігу, а тому необхідно регулярно проходити профілактичні огляди особливо важливо перевіряти здоров'я серця вихованця. Для участі в професійних забігах необхідно кілька разів на рік проводити дослідження, включаючи загальний і біохімічний аналіз крові, ЕКГ, перевірку суглобів, тріщин і порізів лап.
Навчіть собаку базовим командам
Рекомендований вік для початку спільних тренувань — один рік, але невеликі навантаження можна починати з 10 місяців, поступово збільшуючи тривалість і дистанцію.
Перш ніж почати бігати разом, переконайтеся в тому, що собака освоїла прості команди: «фу», «поруч», «сидіти» і «до мене». Головне завдання власника — виховати та навчити вихованця бігти поруч з собою, а також тримати заданий темп, оскільки запас витривалості тварини набагато більший людського. Після того, як собака вивчить базові команди, можна переходити до більш складних: «вперед» — «стоп», «праворуч» — «ліворуч».
Вибирайте режим пробіжки, відповідний вам обом
Довжина дистанції залежить від вашої фізичної форми і можливостей вихованця. У кожної собаки, залежно від породи та характеру, є свій кращий темп бігу, тому не забувайте — вихованець набагато витриваліший за вас і зможе бігати довше і набагато швидше. Рідкісна собака зможе бігти підтюпцем, як і ви, тому готуйтеся не відставати і встигати за її галопом.
Тим, хто збирається брати участь у спортивних забігах, необхідно підібрати правильну екіпіровку. У професійній дисципліни канікрос на собаку надягають спеціальну шлейку, яка підбирається індивідуально. Шлейка кріпиться до поясу бігуна за допомогою потяга з амортизацією — це дозволяє атлету і тварині не травмуватися при різкому старті.
Не допускайте перегріву
Із-за слабкого розвитку потових залоз терморегуляція собак відбувається єдиним шляхом — через язик і дихання, тому важливо дотримуватися певного температурного режиму, не допускаючи перегріву тварини.
Професійні марафони з канікросу ніколи не проводять влітку, щоб не допустити перегріву тварини. Любителям бігу також не можна виходити на тренування з собакою в жаркий період (при температурі від 22 градусів і вище). Під час тривалих пробіжок обов'язково беріть воду не тільки для себе, але і для вихованця — вона допоможе собаці охолодитися.
Не годуйте собаку щонайменше за годину до пробіжки і після, щоб не викликати нудоту.
На асфальт — ні ногою
Якщо людям біг по асфальту не рекомендований, то для собак це суворе табу. Біг по твердому покриттю небезпечний тим, що у тварини стираються подушечки лап. По асфальту можна бігати тільки взимку, коли дорога покрита снігом. При цьому важливо уникати місць, посипаних сіллю, так як вона шкодить поверхні собачих лап.
Якщо ж ви збираєтеся виховати майбутнього чемпіона, краще звернутися до тренера, який складе індивідуальну програму занять, а також підбере правильний раціон для майбутнього чемпіона разом з ветеринарним лікарем.
Залиште відповідь