ISW: Кремль приховує вплив війни на економіку РФ

Фото: Getty Images РФ використовувала кошти з Фонду нацдобробуту для фінансування війни протягом останніх трьох років

Путін і Мішустін під час зустрічі 7 лютого не згадали про те, що Центробанк Росії підвищив процентну ставку до 21% у жовтні 2024 року.

Правлячий режим РФ подовжує свою інформаційну кампанію з приховування негативного впливу на економіку Росії війни проти України. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти звернули увагу на те, що прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін зустрівся 7 лютого з хазяїном Кремля Володимиром Путіним, щоб обговорити стан російської економіки. Він запевнив диктатора, що ВВП Росії «зріс у 2024 році на 4,1%» переважно завдяки «інтенсивному» зростанню російської обробної промисловості.

Мішустін стверджував, що основний внесок у зростання обробної промисловості Росії зробили машинобудування, транспортне машинобудування, автомобілебудування та виробництво комп’ютерного та електронного обладнання.

За його словами, інфляція в Росії досягла 9,52% у 2024 році, хоч Путін декларував, що станом на 3 лютого 2025 року інфляція становила вже 9,9%.

«Однак реальна інфляція в Росії значно вища, ніж офіційна статистика, яку Кремль готовий оприлюднювати (деякі дослідження вказують на те, що рівень інфляції в Росії ближчий до 20%», — зазначають в ISW.

Мішустін підкреслив низький рівень безробіття в Росії у 2024 році – 2,5%, але тільки стисло визнав значний дефіцит робочої сили в Росії, який є причиною низького рівня безробіття в Росії.

Голова російського уряду зазначив, що економічне зростання Росії може бути менш значним у 2025 році. Він також стверджував, що російська економіка «успішно впоралася» з «безпрецедентним санкційним тиском».

«Мішустін і Путін, зокрема, не згадали про те, що російський Центральний банк підвищив процентну ставку до 21% у жовтні 2024 року, або про те, як Росія використовувала кошти з Фонду національного добробуту для фінансування своїх військових зусиль протягом останніх трьох років. Ліквідна частина російського Фонду національного добробуту може вичерпатися до осені 2025 року», — підкреслили аналітики.

Нагадаємо, російський мільярдер Сулейман Керімов володів часткою в компанії SpaceX Ілона Маска навіть після запровадження санкцій адміністрацією Дональда Трампа. Це виявило проблеми у виконанні санкцій, які спрямовані на еліт, що підтримують політику Кремля. 

Мін’юст США розпустив групу з пошуку активів російських олігархів

Джерело