Індія доручила НПЗ дотримуватися цінової стелі на нафту з Росії

Фото: Getty Images Нафтові резервуари у порту Джавахарлал Неру

У серпні імпорт з РФ продовжив тримісячне падіння на тлі зростання привабливості постачальників з Близького Сходу.

Уряд Індії доручив нафтопереробним заводам дотримуватися цінового ліміту на російську нафту, встановлений Великою сімкою. Про це 1 вересня повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що зацікавленість дешевою нафтою РФ може закінчитися, оскільки традиційні постачальники Нью-Делі на Близькому Сході повертаються з привабливими умовами.

«Наша залежність від російської нафти різко знизиться. Цінова рентабельність країн Перської затоки зараз набагато привабливіша», — заявив міністр нафти і природного газу Індії Хардіп Сінгх Пурі.

Споживання країною російської нафти різко зросло після вторгнення РФ в Україну, потіснивши з перших місць Саудівську Аравію та Ірак.

Однак зростання цін скоротило дисконт на російську нафту і обмежило привабливість спотових закупівель, унаслідок чого інші джерела, деякі з яких мають строкові контракти, знову стали привабливими.

За даними компанії Kpler, у серпні імпорт із Росії продовжив тримісячне падіння і склав 1,57 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником із січня, хоча Москва все ще залишається головним постачальником для Нью-Делі.

«Я дуже ясно висловився. Сьогодні ми перебуваємо на ринку і будемо купувати у кого завгодно», — наголосив Пурі.

Як відомо, Індія задовольняє понад 86% свого попиту на нафту шляхом імпорту, що робить її економіку дуже вразливою до цін на сировину.

Раніше повідомлялося, що у 2022 році імпорт російської нафти в Індію зріс в десять разів.

Нагадаємо, після запровадження західних санкцій проти РФ країни Азії заповнили нішу, залишену європейськими споживачами. У листопаді минулого року індійська влада наголосила, що не відмовиться від російської нафти, оскільки її купівля вигідна для країни. 

Джерело