Європа дозволила експорт української електроенергії

Фото: pixabay.com Україна може розпочати постачання електроенергії до Європи

Україна працює в режимі пробної аварійної синхронізації з ENTSO-E та зможе постачати електроенергію до Європи.

Оператори систем передачі Континентальної Європи схвалили поновлення експорту електроенергії з України, повідомляє Укренерго у середу, 8 червня.

«Сьогодні енергосистема України працює в режимі пробної аварійної синхронізації з ENTSO-E, це означає, що експортно-імпортні операції з європейськими контрагентами не здійснюються. Проте, як українська, так і європейська сторони розглядають можливість поетапного збільшення обсягів експорту, що було б взаємовигідним», — йдеться у повідомленні.

Укренерго розглядає початок експорту електроенергії до Європи як можливість забезпечити додаткову ліквідність на ринку електроенергії та отримати додатковий прибуток.

«В умовах воєнного стану та активних бойових дій українській енергетиці важко зберегти довоєнні фінансові показники. З огляду на це, початок експорту електроенергії може стати економічно обґрунтованою альтернативою новим позикам та кредитам», — зазначають у компанії.

В Україні вважають, що постачання низьковуглецевої електроенергії з України значно посилить енергетичну безпеку в регіонах Центральної та Східної Європи та можуть зменшити їхню залежність від РФ.

Зазначається, що для початку поетапного збільшення чистої пропускної спроможності експортного спрямування необхідно було виконати шість технічних передумов для схвалення з боку Регіональної групи Континентальної Європи.

«Такі заходи необхідні для забезпечення стабільності роботи об’єднаної мережі та збільшення можливості гасити низькочастотні коливання», — уточнили в Укренерго.

При цьому в компанії зазначили, що працюють і продовжуватимуть працювати над впровадженням технічних заходів, необхідних для переходу із пробного режиму на постійну синхронізацію та запуск повноцінного експорту електроенергії з України.

Нагадаємо, Україна від’єдналася від енергосистеми Росії та Білорусі 24 лютого — у день російського вторгнення. А 16 березня була приєднана до європейської.

Джерело