Єврокомісар з Польщі пригрозив заблокувати безмитну торгівлю України з ЄС

Фото: europarl.europa.eu Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський

Водночас єврокомісар пропонує підтримати український транзит до морських портів Європейського Союзу.

Надмірний імпорт аграрної продукції з України може спровокувати нову кризу у країнах Європейського Союзу. Про це заявив європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський у листі до керівництва Євросомісії, пише RMF24.   За даними ЗМІ, польський політик має намір заблокувати ухвалу про продовження режиму торгових преференцій для України з боку ЄС.   Войцеховський вважає, що новий документ має включати положення про обмеження експорту з України, подібні до тих, які Євросоюз уже застосував стосовно українських ріпаку, кукурудзи, соняшника та зерна.   Польський комісар також вимагає кількісних обмежень на ввезення цукру та м’яса птиці, імпорт яких, на його думку, швидко зростає та загрожує дестабілізацією ринку ЄС.   «Продовження торговельних привілеїв для України, які містяться в постанові ЄС, термін дії якої спливає цього року, без захисних пунктів та кількісних обмежень загрожує викликати нову кризу надвиробництва сільськогосподарської продукції, що імпортується з України», — пише Войцеховський.   Водночас у листі єврокомісар пропонує підтримати український транзит до морських портів Євросоюзу, звідки українське зерно транспортуватиметься на африканські чи азійські ринки.

Нагадаємо, навесні 2023 року Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччині запровадили заборону на імпорт українського зерна. Це було пов’язано з тим, що імпорт сильно впливав ціни на внутрішніх ринках держав. Пізніше це рішення запровадили на рівні Єврокомісії. Воно діяло до 15 вересня.   Після цього очікувалося, що заборону імпорту повністю скасують. Але Польща, Угорщина та Словаччина вирішили продовжити такі заходи в односторонньому порядку.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що ембарго на українські продукти буде безстроковим — до окремого розпорядження про його скасовування.

Джерело