Фото: Укртрансгаз Більче-Волицько-Угерське сховище може зберігати у чотири рази більше газу, ніж найбільше ПСГ в Німеччині
Зберігання природного газу в Україні потенційно дасть змогу уникнути його надлишку для Євросоюзу.
Влада Євросоюзу розглядає варіант зберігання газу з використанням інфраструктури України у рамках підготовки до зимового періоду. Про це повідомляє агентство Bloomberg у понеділок, 12 червня.
«Влада ЄС розмірковує над тим, чи можна використовувати Більче-Волицько-Угерське підземне сховище (може вмістити 17,05 млрд куб. м газу – ред.) та інші об’єкти в Україні, яке має найбільшу на континенті систему підземних порожнин. У них можна тримати газ, коли попит і ціни на нього підскочать узимку», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, минулого тижня представник Єврокомісії Тім Макфі заявляв, що «опрацьовується питання того, чи можуть гарантії з боку державних установ допомогти відкрити доступ до сховищ газу в Україні».
Агентство зазначає, що газові сховища в країнах ЄС вже заповнені на 70%, а повністю наповнені вони мають бути на початку вересня. Зберігання газу в Україні дасть змогу уникнути його надлишку для ЄС. Водночас для рентабельності цього проєкту ціни на газ мають знизитися, крім того, може знадобитися підтримка з боку влади ЄС.
«Українські сховища можуть допомогти збалансувати попит і пропозицію на газ у другій половині літа 2023 року, якщо враховувати їхній тісний зв’язок із газовими ринками ЄС», – заявили у німецькій енергетичній компанії RWE AG.
Однак у швейцарській енергетичній компанії Axpo, яка раніше зберігала газ в Україні, наголосили, що наразі ризики для української енергетичної інфраструктури колосальні.
Агентство нагадує, що ця ініціатива ЄС щодо України поряд з іншими заходами покликана не допустити повторення складної ситуації 2022 року із закупівлями газу. Тоді, за деякими даними, урядам країн ЄС довелося виділити 646 млрд на допомогу компаніям і населенню.
Нагадаємо, у поточному місяці ціни на газ у Європі впали до найнижчого рівня більш як за два роки.
А ціни на природній газ в Україні знижуються вже восьмий місяць поспіль.
Залиште відповідь