Єрмак зустрівся з Блінкеном у Вашингтоні

Фото: Офіс президента України Ентоні Блінкен і Андрій Єрмак

Керівник ОП поінформував держсекретаря США про ситуацію на фронті та про пріоритетні потреби сил оборони України.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак в понеділок, 13 листопада, провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні. Про це повідомила пресслужба ОП.   Від імені президента України Єрмак висловив подяку адміністрації президента Джо Байдена, обом палатам Конгресу США й усьому американському народові «за безпрецедентну допомогу, яка надається нашій державі в боротьбі з російською агресією».

Керівник Офісу президента подякував за направлення Білим домом запиту про фінансування видатків на допомогу Україні та висловив сподівання на його схвалення американськими законодавцями.   Єрмак детально поінформував Блінкена про ситуацію на фронті. Він заявив, що американська зброя довела свою ефективність на полі бою і допомагає стримувати російського агресора. Керівник ОП поінформував держсекретаря США про пріоритетні потреби сил оборони України. Окремо було наголошено на важливості надання нашій державі засобів протиповітряної оборони.   «З наближенням зими очікуємо на посилення російського ракетного терору. Тому дуже потребуємо систем ППО, які захистять українські міста, ключові об’єкти критичної інфраструктури, а також маршрути зернового коридору», — наголосив Єрмак.   Керівник Офісу президента акцентував на важливості якнайшвидшого укладення двосторонньої угоди між Україною та США про гарантії безпеки на виконання Спільної декларації G7 про підтримку нашої країни, підписаної у Вільнюсі 12 липня.   Зазначається також, що відбувся обмін думками з інших питань двостороннього порядку денного, зокрема щодо посилення санкційного тиску на Росію та вироблення механізму спрямування заморожених російських активів на відновлення України. Крім того, сторони приділили увагу ситуації на Близькому Сході.

Нагадаємо, президент США Джо Байден намагається переконати Конгрес США підтримати допомогу як Україні, так і Ізраїлю, і затвердити новий пакет допомоги обсягом 106 мільярдів доларів, що включає більш ніж 61 мільярд доларів фінансування на допомогу Україні. 
2 листопада Палата представників США на чолі з новим спікером Майком Джонсоном ухвалила законопроєкт про виділення військової допомоги Ізраїлю на загальну суму 14,3 млрд доларів. Проте цей проєкт не передбачав допомоги Україні. В результаті верхня палата конгресу його не ухвалила.

Джерело