Яка різниця між свіжим імбиром і порошковим: відмінності в смаку, хімічному складі, застосуванні

Хоча імбир часто називають коренем імбиру, насправді він походить з кореневища (підземного стебла) Zingiber officinale, тропічної квітучої рослини з того ж сімейства, що кардамон і куркума. Гострий смак сирого свіжого імбиру виходить завдяки гінгеролу, ароматичному з'єднанню, яке при нагріванні або сушінні перетворюється в більш солодкий зінгерон, що робить імбир особливо універсальним інгредієнтом, інформує Ukr.Media.

Крім того, що він є приємним доповненням до смаженого або тушкованого м'яса, він також корисний для здоров'я як протизапальний засіб і засіб, який призводить до зниження кров'яного тиску.

Чим відрізняється мелений імбир від свіжого

Мелений імбир — це просто висушений імбир, подрібнений в дрібний порошок, але цей процес надає йому інший смак і інші властивості:

  • Смак. Свіжий імбир солодший, гострий і в цілому має більш складний смак, ніж мелений.
  • Хімічний склад. Мелений імбир містить менше ефірних олій і менше гінгерола, ніж свіжий, але більше сегаола, який робить приправу гострішою.
  • Термін придатності. Мелений імбир більш стійкий при зберіганні, ніж свіжий (хоча з часом він втрачає свою ефективність), і витримує високу температуру краще.
  • Застосування. Свіжий імбир часто використовується в випічці, щоб надати пряний, теплий смак улюбленим стравам. Мелений імбир часто використовується в сумішах спецій з іншими подібними спеціями, а також в пікантних стравах, таких як карі і маринади. Ви можете використовувати свіжий сирий імбир у багатьох формах — від зберігання його у вигляді цілого неочищеного шматка для надання аромату супам і рідинам для маринування і подрібнення для смаження. Ви також можете подрібнити або натерти імбир, щоб використовувати його в імбирному чаї.

Заміна меленого імбиру

Завдяки своїй пряній, перцевій теплоті мелений імбир відноситься до того ж сімейства смаків, що і ряд інших мелених спецій, які можуть бути у вас на кухні. Кращі замінники меленого імбиру — це спеції, що володіють хоча б деякими його властивостями, такі як кориця, тертий або мелений мускатний горіх, запашний перець. В іншому разі розгляньте суміш спецій, що містить кілька з цих інгредієнтів, або зверніться до одного з родичів імбиру, наприклад, до куркуми або кардамону.

Який би замінник імбиру ви не вибрали, почніть з меншої кількості, ніж потрібно за вашим рецептом, і поступово додавайте більше, поки не досягнете бажаного смаку.

Заміна свіжого імбиру

Заміна свіжого кореня імбиру — більш складне завдання, оскільки вам доводиться боротися з його більш складним смаком, а також з його характерною волокнистою текстурою. В результаті, кращий варіант при заміні свіжого імбиру — просто дістати мелений імбир.

Скільки свіжого імбиру еквівалентно меленому

Сушений імбир має більш насичений смак, ніж свіжий. Точне співвідношення кількості порошку імбиру для використання замість свіжого імбиру залежить як від ваших уподобань щодо того, скільки його сильного, гострого смаку ви хочете додати в свою страву, так і від сили, віку і якості самої спеції.

Про всяк випадок почніть з однієї восьмої чайної ложки меленого імбиру на столову ложку свіжого і поступово доведіть до чверті чайної ложки на столову. Найголовніше — пробувати по ходу приготування, щоб не перебити смак страви.

Джерело