Учасники мали можливість обговорити поточний стан психосоціальних послуг, проблеми та виклики, а також реальні рішення та їх ефективність.
Сьогодні, 25 квітня відбулась зустріч «Психосоціальна послуга на Львівщині у 2024 році». Учасники – представники громадських організацій, міжнародних та державних установ зібралися для обговорення найважливіших аспектів психосоціальної підтримки в регіоні.
«Львівщина одна з перших розпочала побудову системи координації і продовжує напрацьовувати рекомендації як на обласному, так і на національному рівні, і ми готові поділитися досвідом і рішеннями з іншими», – начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
З початку цього року Львівщина прийняла 2670 евакуйованих осіб.
«Ми маємо вже більше запитів від родин військовослужбовців, ветеранів.
Запити змінилися, пошук рішень став довшим, категорія звернень потребує вже спеціальних фахівців. Виросли запити на дитячих психологів «NEEKA» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) при КЦ: з вересня 2023 по квітень цього року отримали 14800 запитів дітей до психологів, і 2500 – до дитячих психотерапевтів. Сьогодні відзначили роботу самої системи координації при наших центрах як пошук рішень на запити», – зазначила керівниця КЦ Галина Бордун.
Впродовж дня учасники презентували різноманітні програми та проєкти, спрямовані на підтримку психічного здоров’я населення, включаючи ініціативи таких організацій як Україно-швейцарський проєкт «Психічне здоров’я для України», «Регіон Карпат» NEEKA, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Мальтійська служба допомоги, Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня, реабілітаційний центр «Назарет», проєкт «Медико-психологічна допомога», громадська організація «Птаха України», благодійна організація «Рокада», ГО «Група активної реабілітації», а також Координаційний центр підтримки цивільного населення при Львівській ОВА.
Учасники мали можливість обговорити поточний стан системи координації психосоціальних послуг, ідентифікувати проблеми та виклики, а також розглянути реальні рішення та їх ефективність.
«Безбар’єрність – нова норма». Адже більше 300 тисяч людей оформили інвалідність у 2023 році. Ми повинні пристосовуватись до нових реалій та будувати майбутнє країни, спираючись на потреби та запити. Створювати умови для нормального проживання, соціалізації та працевлаштування – це наш пріоритет», – наголошують у ГО «Група активної реабілітації».
Завершальна частина заходу включала роботу в командах, де учасники працювали над ідентифікацією проблем та пошуком рішень на обласному та національному рівнях. Як підсумок – означили ключові напрямки подальших дій. Крім того, обговорили можливі шляхи вирішення існуючих проблем та покращення системи психосоціальної підтримки.
«Виклики на запити змінилися, вони стали глибшими, потребують більшої спеціалізації, потребують вужчих програм та тривалих рішень з включенням територіальних громад і вузькопрофільних програм на рівні громад, на обласному та національному рівні.
Ми маємо зрозуміти, що цільова аудиторія – ВПО, ветерани, люди старшого віку, люди з інвалідністю, діти/підлітки. Нашою метою сьогодні була почути, що змінилося, та на що більше звернути увагу.
Сьогодні приїжджають чоловіки, які служили, які є ВПО, людиною з інвалідністю, ветераном. Ми бачимо запити на послуги реабілітації, росте запит на послуги психотерапевта», – наголосила керівниця Координаційного центру при Львівській ОВА Галина Бордун.
Ця зустріч стала важливим кроком у напрямку вдосконалення системи психосоціальної підтримки на Львівщині, дозволяючи учасникам обмінятися досвідом та експертними знаннями для спільного розв’язання актуальних питань.
Проєкт виконують Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і «Регіон Карпат» NEEKA за підтримки уряду Японії
Координаційний центр при ЛОВА
Громадська організація «Птаха України»
Усі посилання Координаційного центр
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь