За 2023 рік на території області обліковано 19 випадків укусів отруйних змій, серед постраждалих — 6 дітей. Смертельних наслідків не було.
В Україні живуть два види отруйних змій: гадюка звичайна та її підвид — гадюка Нікольського й гадюка степова. На території Львівщини розповсюджений один вид, це гадюка звичайна. Її характерна ознака – зиґзаґоподібний орнамент на спині, хоча трапляються і повністю чорні представниці цього виду.
Щорічно у світі фіксують понад 10 мільйонів нападів отруйних змій на людей, а смертельні наслідки виникають у 20 000-100 000 випадків.
У Львівський області така статистика має, на щастя, більш оптимістичний вигляд: За 2023 рік на території області обліковано 19 випадків укусів отруйних змій, серед постраждалих — 6 дітей. Смертельних наслідків не було.
Змії у нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік зазвичай восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.
«Весна у цьогоріч завітала до нас досить рано. Але випадків нападу отруйних змій на людей ще не зафіксовано. Проте, як ми бачимо з досвіду минулого та попередніх років, змії вже прокинулися. Тому в невдовзі слід очікувати перших їх зустрічей з людьми. Щоб мінімізувати наслідки таких “побачень” слід дотримуватися нескладних правил безпеки» — наголошує директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Ігор ТУЗ.
Отже, важливо пам’ятати головне правило: змія ніколи не нападає першою. Якщо її потурбували (випадково зачепили або наступили на неї) вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози — згортається «калачиком», зиґзаґоподібно вигинає тіло, окремі види сильно шиплять.
При укусі отруйної змії видно чіткі, великі отвори від передніх зубів. У неотруйної, як правило, дрібні зуби у 2 ряди.
Як уберегтися від укусів змій:
1.Одягайте відповідне вбрання.
Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.
Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.
Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.
Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.
У групі ризику перебувають діти, люди похилого віку, люди зі слабким імунітетом чи алергією.
Що робити, якщо вас укусила змія:
Потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.
У разі укусу змії надайте постраждалому домедичну допомогу:
Заборонено:
Читайте також: На Львівщині Пункти Незламності переводять у сплячий режим
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь