Два дні тому отримали заробітну плату, а сьогодні вже половини грошей немає. Причому нічого корисного не куплено. Знайома ситуація? Значить потрібно навчитися економити, інформує gazetapo.lviv.ua.
Сім правил економії
Мета. Перше, з чого потрібно почати — це придумати мету. Для чого ви хочете заощадити? На що вам не вистачає грошей? Можливо, це нова кофтинка. А, може бути, ви хочете поїхати на море? Якщо буде конкретна мета, буде і бажання витрачати менше.
Витрати і доходи. З початку місяця заведіть блокнот, в який будете записувати усі доходи і витрати. Так в кінці місяця ви побачите на що витратили найбільше. Можливо, ви про це навіть не здогадувалися. Дивлячись на список, ви одразу зрозумієте що варто купувати трохи менше, а від чого і зовсім треба відмовитися.
В магазин зі списком. Дуже багато грошей йде на імпульсивні витрати в продовольчих магазинах. Тому обов'язково йдіть в магазин після їжі, зі списком найнеобхідніших продуктів і з обмеженим бюджетом. Так, навіть якщо ви і захочете купити щось зайве, у вас просто не вистачить грошей.
Готівка. Купуйте все за готівку. Коли ви побачите, як швидко закінчуються гроші в гаманці, витрачати будете менше.
Імпульсивні покупки. Якщо вам зараз захотілося купити чергове чорне плаття, відкладіть покупку на тиждень. За цей час наведіть порядок в шафі, переглянете свої наряди. Можливо, за цей час ви передумаєте витрачатися на нову річ в гардеробі.
Депресія. Багато хто починає змітати все в магазині Просто тому, що хочуть так підняти собі настрій, позбутися від стресу. Знайдіть собі інше заняття, більш корисне.
Скарбничка. У кожного в дитинстві була Скарбничка, в яку скидали непотрібні монети. Чому б зараз не завести таку ж? Тільки складати в неї потрібно не дрібницю, а паперові купюри.
Залиште відповідь