Як приготувати смачний суп: яких помилок варто уникати

Невід'ємною частиною української традиційної кухні є заправні ситні супи, які варять на м'ясному, рибному або овочевому бульйоні. Ми зібрали секрети приготування смачної першої страви, інформує Ukr.Media.

Основу багатьох супів становить м'ясний бульйон. Його найкраще варити зі шматка м'яса з кісточкою, яка й надає страві насиченого смаку. Бульйон вариться довго, на повільному вогні, з відкритою кришкою, щоб рідина потроху випаровувалася, а сам він ставав більш насиченим.

При цьому овочі, які додаються в суп, не повинні довго кипіти у воді. У цьому разі вони втратять більшу частину корисних речовин, а також форму і смак. Тому закладати овочі в суп треба поступово: спочатку кубики картоплі, коріння селери або моркви. Потім — білокачанну капусту, яка вариться хвилин 10-15. Ближче до кінця варіння кладеться засмажка з овочів. В останню чергу відправляємо в суп зелень, листя щавлю або шпинату. Вони готуються миттєво.

Занадто густий суп небажано розбавляти водою. Щоб страва не вийшла водянистою, краще додати будь-який овочевий відвар. При цьому розбавлений суп потрібно обов'язково довести до кипіння, щоб «подружити» рідини та запобігти розмноженню бактерій.

Сіль і прянощі додавати краще наприкінці варіння, що називається «довести до смаку». Після цього треба накрити каструлю кришкою і залишити суп на 10 хвилин, щоб усі смаки в ньому врівноважилися, продукти просолилися і ввібрали аромати одне одного.

Джерело