Літо — законний час найсоковитішої ягоди. Але чи знаєте ви, чим корисні кавуни і як їх правильно зберігати? Читайте подробиці в статті, інформує Ukr.Media.
Нутриціологи розповіли, чим корисний кавун і кому потрібно обмежити його вживання.
Склад кавуна
Калорійність на 100 г продукту становить усього 25 ккал. На 92% кавун складається з води.
- Білки: 0.6 г
- Жири: 0.1 г
- Вуглеводи: 5.8 г
Користь кавуна
Попри те, що в кавуні багато води, він багатий на мікроелементи. У його складі калій, кальцій, магній, вітаміни С, В9 (фолієва кислота). Ще він містить такі мінерали, як кобальт, необхідний для роботи щитоподібної залози, і кремній. Натрій — електроліт, який відіграє ключову роль у регулюванні рідинного обміну. Кавун містить калій, який корисний для водно-сольового балансу та роботи серця. Наприклад, у 100 грамах кавуна міститься 110 мг калію. За словами лікарів, кавун корисно їсти в першій половині дня — на сніданок або як перекус. Між прийманнями їжі можна зробити корисний перекус кавуном з горіхами.
Шкода кавуна
Через високий вміст цукру є обмеження у вживанні кавуна. Людям із хронічною нирковою недостатністю, за цукрового діабету, із синдромом подразненого кишківника не рекомендують додавати його в раціон.
Як зберігати розрізаний кавун
Експерти вважають, що розрізаний кавун за кімнатної температури швидко зіпсується. Достатньо всього кількох годин — і продукт може мати кислуватий смак через розростання патогенних мікроорганізмів. Фахівці радять обгорнути кавун плівкою і прибрати в холодильник. Так надходження кисню в м'якуш ягоди скорочується, а свіжість розрізаного кавуна подовжується до 48 годин. Але все одно довго зберігати цю ягоду за низької температури не слід. Вважається, що так кавун швидко втратить смак, текстуру та поживну цінність. Загалом, термін зберігання кавуна не особливо подовжиться, а ось заплатити за це доведеться зіпсованим смаком. До речі, не рекомендується зберігати розрізаний кавун по сусідству з будь-якими ароматними продуктами. Ягода вбирає в себе сторонні аромати.
За словами нутриціологів, довше збережеться кавун, який не був поділений на скибочки або кубики. Тому не нарізайте одразу весь кавун, а залиште цілу половинку для подальшого нетривалого зберігання.
Залиште відповідь