Як правильно годувати дітей під час хвороби розповіли у “Просторі матері і дитини” — Новини Стрий

Грудне молоко матері є унікальним  продуктом харчування для новонароджених. Воно містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших  місяців життя і легко засвоюється.   

У “Просторі матері і дитини”, що діє в місті Стрий на вул. Шевченка, 84, розповіли, як правильно годувати дітей під час хвороби.

Грудне молоко є найнебезпечнішим джерелом поживних речовин, вітамінів та енергії. Воно  повністю покриває потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя – покриває третину цих потреб.    

Годувати грудьми економічно вигідно, це безпечна та завжди доступна їжа для дитини. Молоко мами завжди має необхідну температуру і оптимальний склад, який постійно змінюється в залежності від віку дитини і її стану.

Склад молока

Молоко дуже легко засвоюється, а склад дивним чином змінюється в залежності від пори року і доби, клімату, підлаштовуючись під потреби і вік дитини. А ще там безліч біологічно активних компонентів – імуноглобуліни, лізоцим, лактоферин, лейкоцити іт.д. Вони захищають дитину від кишкових інфекцій , дозволяють легше переносити хвороби. Якщо в організм матері потрапила інфекція, в грудному молоці незабаром з’являється специфічні антитіла, які захищають дитину від цієї інфекції.

Доведено, що концентрація імуноглобулінів у молоці збільшується з віком малюка і з скороченням числа годувань. Таким чином, старші діти отримують сильну імунну підтримку.

Разом із молоком дитина отримує і ферменти для його травлення (ліпаза протеаза, амілаза та ін.)

Вітаміни та мікроелементи з грудного молока  значно краще  засвоюють організмом, ніж з будь якої суміші.

Ще один компонент материнського молока – олігосахариди – сприяють розвитку власної мікрофлори, тим самим захищаючи від дисбактеріозу та алергії.

Діти, які довго смокчуть груди, не смокчуть пальці, одяг, інші предмети. Дитина задовольняє смоктальний рефлекс, який повністю зникає тільки до 3-4 років. В малюків відбувається розвиток щелепно-лицьового апарату, створюється правильний прикус.

Серед дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, рідше зустрічаються прояви синдрому раптової смерті новонародженого.                                                     

Діти на ГВ рідше хворіють, якщо хворіють, то зменшується тривалість захворювання. Мають менше шансів отримати ускладнення і бути госпіталізованими.   У дітей на ГВ рідше трапляються хвороби шлунково-кишкового тракту, респіраторні, інфекційні, алергічні захворювання, середні отити, захворювання сечовидільної системи.

Природне вигодовування забезпечує  високий рівень інтелектуального розвитку.  Якщо мати захворіла або проконтактувала зі збудником інфекції – захисні фактори  з материнського організму через грудне молоко створюють захист дитини.    

Є чимало психологічних  переваг грудного вигодовування. Воно забезпечує тісний психоемоційний зв’язок матері і дитини, дарує відчуття захищеності та  безпеки, емоційне задоволення. Допомагає гармонійному розвитку дитини.  

Коли ваша дитина захворіла продовжуйте частіше годувати грудьми, щоб допомогти дитині боротися з хворобою, зменшити втрату ваги та швидше відновитися. Грудне вигодовування також забезпечує комфорт вашій хворій дитині.  Якщо дитина відмовляється брати  груди,  заохочуйте дитину, поки вона не візьме груди знову. Якщо дитині менше 6 місяців   давайте їй лише грудне молоко та ліки, рекомендовані вашим лікарем.  Якщо ваша дитина занадто слабка, щоб смоктати, зціджуйте грудне молоко, щоб дати дитині. Це допоможе вам підтримувати запас молока і запобігти труднощам з грудьми. Після кожної хвороби збільшуйте частоту грудного вигодовування, щоб допомогти дитині відновити здоров’я та вагу.

Фахівці “Простору матері і дитини” наголошують – навіть коли мати хвора, будь ласка, продовжуйте грудне вигодовування, якщо лікар не забороняє матері годувати грудьми через будь-який ризик, який може бути пов’язаний з грудним вигодовуванням.  Матір, яка годує грудьми, вимагає додаткової їжі, великої кількості безпечної питної води, свіжовичавленого фруктового соку та підтримки протягом цього часу.

Якщо вашій дитині більше 6 місяців продовжуйте грудне вигодовування частіше під час хвороби, включаючи діарею, щоб допомогти дитині боротися з хворобою, запобігти втраті ваги та швидше відновитися.

Вашій дитині потрібно більше їжі та рідини, поки вона хворіє, але якщо апетит вашої дитини знижений, заохочуйте її їсти невеликі часті прийоми їжі.  Пропонуйте дитині прості продукти, такі як каша, і уникайте гострої або жирної їжі. Навіть якщо у дитини діарея, їй краще продовжувати їсти. Після того, як ваша дитина одужає, активно заохочуйте її вживати один додатковий прийом твердої їжі щодня протягом наступних двох тижнів.  Це допоможе  відновити втрачену вагу та заповнити втрачений ріст.

Отримати фахову консультацію з грудного вигодовування безкоштовно можна у “Просторі матері і дитини”, що діє у Стрию на вул. Шевченка, 84. Номер телефону –  0664600086

Також 21 грудня о 15 годині відбудеться лекція на тему: “Як годувати дитину під час хвороби?”

Джерело