Як не почуватися жебраком, заощаджуючи на всьому

Світ переживає кризу, вартість життя зростає, валютний курс стає нестабільним… Скільки разів ми стикалися з подібними обставинами на шляху історії, зокрема в 90-х та на початку 2000-х роках. Під час таких періодів легко почувати себе безсилими, особливо коли стоїш серед привабливих вітрин супермаркетів, інформує gazetapo.lviv.ua.

Без сумніву, деякі особи мають достатньо коштів на розкішне життя, включаючи яхти та відпочинок у курортах. Але чи має для нас це велике значення? Більше турбує, щоб не доводилося перераховувати кожну гривню, відмовлятися від найбільш необхідних продуктів для дітей, таких як чай, цукор, яйця, молоко чи фрукти. Що стосується дорогих продуктів, часто приходиться робити вибір на користь найбільш необхідного.

Однак, незважаючи на всі ці труднощі, не варто вважати себе бідними.

Багато хто з нас живе досить комфортно: у власних будинках, з присадибною ділянкою, маючи роботу. Ми не голодуємо та не обмежуємося лише хлібом та водою. Так, деякі розкоші можуть бути недоступними через необхідність економії, але, повірте, ми прекрасно справляємося і без них. Існують певні життєві принципи, які допомагають вижити в умовах кризи, і ми готові поділитися ними з вами.

Закон №1. Не створюйте проблеми, якщо щось не можете собі дозволити

Часто люди занурюються в печаль або невдоволення через те, що вони не можуть дозволити собі певних розкошів: відвідування ресторанів, дорогий одяг або новітні автомобілі. Якщо давати волю таким емоціям, легко можна втратити рівновагу і життєву радість. Але чи варто це?

Можливо, у когось немає такої зарплати, щоб купувати дорогий пуховик, як у знаменитостей на великих сценах. Але чому б не вдягнутися в теплу куртку, яка коштує набагато менше? Головне — знайти комфорт в тому, що у вас є, і не перевантажувати себе бажанням мати все та одразу.

Не слід робити висновки на основі матеріального статусу і завжди пам'ятати старе прислів'я: бери ношу по себе, щоб не падати при ходьбі.

Закон №2. Дбайте про фізичне, не залишаючи духовне

Можливо, це звучить цинічно, але в умовах кризи першочергово слід витрачати гроші на матеріальне — їжу, одяг, житло, а не на духовне. Звісно, без кінотеатрів, концертів і театрів життя продовжиться, але без їжі та покрівля над головою — ні.

Тож розставляйте правильні акценти, плануючи свій бюджет. Святкування й урочистості можуть зачекати, якщо стоїть питання про економію до крайності. Особливо коли кошти обмежені.

Закон №3. Плануйте витрати завчасно

Тобто — ведіть бюджет, враховуючи свій прибуток. Спочатку виділяйте кошти на комунальні послуги, податки, проїзд, продукти, лікування, а потім уже розмірковуйте про ремонт чи відпочинок. І так, кредити можуть призвести до зайвих проблем, краще їх уникати (за винятком іпотеки).

Закон №4. Створюйте запаси

Не на рік, звісно, але мати продукти харчування вдома на декілька тижнів — необхідність. Якісь продукти, що не псуються, завжди мають бути в запасі: від кількох пачок макаронів нічого поганого не станеться. Але якщо ви раптом опинитесь без грошей, два пакети рису, заморожені продукти та кілограмовий пакет борошна дуже вам знадобитися.

Безперечно, домашні консервація та заготовки є корисними в часи кризи. Проста гречка або варена картопля будуть смачнішими з огірками або помідорами з власних банок.

Закон №5. Не виступати з ряду

Суворо? Але така реальність. Розглянемо на прикладі веганства. Сьогодні в моді бути вегетаріанцем, уникати м'яса, риби, яєць, віддавати перевагу кіноа, авокадо та іншим невідомим продуктам. Отже — вегетаріанство — це вибір багатих. І якщо у вас обмежені фінанси, не варто виділятися.

Те саме стосується висловів: "Я це не їм, мені це не хочеться". Якщо коштів на лосося немає, то оселедець теж підійде. Якщо не вистачає на яловичину, їстимете курку, або крупи. Так, це не завжди приємно слухати, але такі реалії життя. І так, якщо коштів на айфон немає — обходьтеся без нього, брати кредити на дорогі гаджети при невеликій зарплатні — не найрозумніше рішення.

Закон №6. Економити, але не на шкоду собі

Наприклад, з картоплі, цибулі та інших овочів можна приготувати багато смачних страв, додавши трохи м'яса. Але купувати якісь дешеві м'ясні замінники замість справжнього м'яса — це не є економія. І не варто відмовлятися від їжі, щоб зекономити на модний одяг.

Якщо ви вирішили жити на грані голоду, щоб заощадити за рік на тижневий відпочинок, можливо, це вам вдасться, але чи варто так ризикувати?

Всі ці правила — це тимчасові рекомендації для періоду кризи. Тому що завжди слід прагнути до кращого. Але якщо сталася криза, ці правила точно допоможуть вижити.

Джерело