Ківі — один із популярних екзотичних плодів. Він солодкий, смачний і, за деякими даними, сприяє покращенню травлення. Зазвичай, перед вживанням ківі ретельно очищають від його шкірки. Але не всі фахівці з цим згодні і відзначають, що шкірка такого плода багата на корисні речовини. Чи варто їсти ківі зі шкіркою, розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.
Вважається, що в ківі багато цукру, через що він викликає побоювання, зокрема у тих, хто худне. Однак важливо дивитися на плід з різних боків. Він, наприклад, багатий на рослинні волокна, які відповідальні за контроль рівня цукру в крові та утримання його в нормі.
Крім того, у ківі багато антиоксидантів, при цьому у шкірці їх ще більше, ніж у м'якоті. Антиоксиданти необхідні організму для захисту клітин від руйнування. Крім того, шкірка багата на фолієву кислоту — вона незамінна для імунітету і кровообігу. У разі, якщо ківі йде в їжу повністю, доза цієї кислоти зростає на третину в порівнянні з фруктом, позбавленим шкірки.
Також у шкурі багато клітковини (наполовину більше, ніж у м'якоті), що призводить до хорошого очищення травної системи, знижує рівень поганого холестерину та виводить токсини. До того ж є безперечний плюс якраз для тих, хто худне — вона відрізняється довгим терміном перетравлення, за рахунок чого можна почуватися ситим довше.
А ще шкірка — природний антисептик. Буває, що її прикладають до ранок для виключення запалень.
Чим може бути небезпечним?
Важливо пам'ятати, що у ківі є оксалати кальцію, через що деякі люди при вживанні плоду можуть кашляти. Частинки дряпають ротову порожнину, сам фрукт кислий, і кислота починає викликати печіння в ротовій порожнині. Тут варто розуміти, що оксалат має певний ризик та небезпеку для людей зі схильністю до каменів у нирках та подагрі. Якщо таких проблем немає, а також порожнина рота не реагує негативно на ківі, то цілком допустимо їсти плід зі шкіркою.
Як же її їсти?
Основна проблема в тому, що шкірка, на відміну від м'якоті, виглядає не дуже смачною. Як варіант, можна просто зробити з плоду смузі, тоді вона не так кидатиметься в очі. При цьому перед вживанням необхідно ретельно вимити та інтенсивно протерти плід рушником, щоб позбавитися можливих пестицидів та знизити шорсткість шкірки.
Також, як варіант, можна нарізати плід разом зі шкіркою на тонкі слайси, після чого висушити їх — вийдуть чудові чипси.
Не забувайте, що варто обрізати жорсткі частини — це місце, де плід кріпився до гілки. Вони якраз неїстівні.
Залиште відповідь