Як ефективно справлятися з хронічною втомою?

В кінці складного дня ми відчуваємо відсутність сил. Це абсолютно нормально, але часом людина відчуває зовсім інший рівень втоми, яка не проходить ні вранці, ні ввечері, ні в будні дні, ні на вихідних. Це називається хронічною втомою, інформує Ukr.Media.

Наша бадьорість протягом дня часто залежить від того, як ми починаємо день. Якщо вам не вистачає сил і енергії, постарайтеся почати робити ранкову зарядку. Якщо ж ваша втома носить хронічний характер, доведеться кардинально змінити ритм життя і звички.

Ознаки хронічної втоми

Для того, щоб дізнатися, як боротися з таким видом втоми, важливо для початку зрозуміти, як визначити, що вона у вас є. Ось кілька найважливіших ознак того, що вам пора починати діяти, інакше ви можете поставити своє здоров'я під велику небезпеку:

Головний біль. Коли в людини втома переходить в хронічну стадію, з'являються постійні головні болі і болі в кістках, суглобах. Вони рідко проходять повністю і можуть приносить величезну кількість дискомфорту;

Зниження продуктивності. Йдеться не лише про фізичну продуктивність, а й про інтелектуальну. Якщо раніше ви виконували свої обов'язки, скажімо, за шість годин на день, а тепер не встигаєте впоратися з усім за вісім годин, причому у вас ніяк не виходить повернутися до колишньої продуктивності, можливо, у вас синдром хронічної втоми;

Втрата життєвої енергії. Іншими словами, мотивації, бажання розважатися і веселитися. Якщо ви не бажаєте більше займатися чимось цікавим або шукати нові захоплення, це може говорити про те, що ви занадто сильно втомилися;

Постійна тривога і безсоння. Тривожність, викликана хронічною втомою, нерідко переростає в безсоння. Якщо вам дуже важко засинати, а вранці ви відчуваєте, що абсолютно не відпочили, це самим прямим чином вказує на те, що у вас емоційне вигоряння і сильна хронічна втома;

Знижений імунітет. Якщо крім усього описаного вище, ви ще й почали частіше хворіти, то сумнівів ніяких бути не може — у вас точно хронічна втома. Тіло дає збій, тому не може протистояти хворобам.

Як боротися з хронічною втомою

Варто відразу сказати, що вам потрібен комплекс заходів, а не щось одне з описаного нижче. Хороша новина полягає в тому, що вам не потрібно повністю випадати з робочого процесу і брати безстрокову відпустку.

Позбавтеся від багатозадачності. Це найголовніше правило вашого успіху в боротьбі з дуже сильною втомою разом з усіма наслідками, описаними вище. Припиніть братися за мільйон справ одночасно. Кожен день у вас повинен бути розписаний, а справи не повинні бути надмірно складними і численними. Займайтеся чимось одним, щоб не переживати зайвий раз і підвищувати продуктивність в пріоритетних напрямках.

Бувайте частіше на природі. Проблеми з екологією — це та причина, по якій в сучасному світі люди перегорають все частіше і частіше. Хронічна втома стає все більш і більш небезпечною і поширеною проблемою, з якою вже не можна не рахуватися. Щоб знизити ймовірність появи перевтоми, вам необхідно просто частіше бувати на природі. Вибирайтеся на дачу, ходіть в походи. Виїжджайте за межі міста на велосипеді.

Відпочивайте правильно. Якщо ви працюєте в задушливому офісі, не сидіть вдома на вихідних. Якщо ви багато спілкуєтеся з людьми, побудьте на самоті або з сім'єю. Якщо робочі будні проходять на самоті, поспілкуйтеся з друзями на вихідних. Відпочивайте і протягом робочого дня — робіть періодичні перерви на п'ять хвилин, щоб змінити обстановку і очистити свідомість. Це не панацея, але істотно полегшує життя тим, хто сильно втомлюється і багато працює.

Правильно харчуйтеся. Правильне харчування — це запорука фізичного та емоційного здоров'я. Якщо ви не хочете харчуватися правильно, то хоча б намагайтеся не шкодити собі другосортною їжею, фаст-фудом, великою кількістю солоного і солодкого. Намагайтеся їсти щось більш-менш натуральне.

Лікуйте хвороби вчасно. Багато людей не звертають увагу на свої фізичні та психічні недуги, через що вони з часом стають тільки гірше. Наприклад, мова може йти про депресію. Будь-які не вилікувані хвороби стають небезпечніше і небезпечніше з кожним днем, адже тягнуть нові недуги. Це призводить до істотного зниження якості життя і продуктивності, підвищеної втоми і нервозності, переживань.

Експерти радять користуватися медитаціями для зняття стресу і втоми, а також не забувати про те, що на наше самопочуття безпосередньо можуть впливати люди, з якими ми спілкуємося. Часом відсутність підтримки краще, ніж спілкування з токсичними людьми.

Джерело