Згідно з дослідженням, опублікованим Американською психологічною асоціацією, коли люди роблять паузу перед тим, як відповісти на питання, навіть на кілька секунд, їх відповіді сприймаються як менш щирі і достовірні, ніж якби вони відповіли негайно. І чим довше коливається людина, тим менш щирою виявляється відповідь, інформує gazetapo.lviv.ua.
"Оцінка щирості інших людей є повсюдною і важливою частиною соціальної взаємодії", — сказав провідний автор Ігнаціо Зіано, доктор філософії, Grenoble Ecole de Management. — Наше дослідження показує, що швидкість відгуку — важливий сигнал, на якому люди будують свої висновки про щирість".
Вчені провели серію експериментів за участю понад 7500 осіб з США, Великобританії та Франції. Учасники або слухали аудіофрагмент, або переглядали відео, або читали розповідь людини, яка відповідала на просте запитання (наприклад, чи сподобався їй торт, зроблений другом, або чи вкрала вона гроші з роботи). У кожному сценарії час відгуку варіювався від негайного до 10-секундної затримки. Потім учасники оцінили щирість відповіді за змінною шкалою.
У всіх 14 експериментах учасники незмінно оцінювали відкладені відповіді як менш щирі, незалежно від питання, чи була це нешкідлива відповідь про пиріг або більш серйозне питання про вчинення злочину.
На співбесіді при прийомі на роботу, на судових слуханнях і судових процесах швидкість відповіді на поставлене питання теж має значення.
"Загалом, кожного разу, коли є питання, яке вимагає відповіді, наприклад, на співбесіді при прийомі на роботу, відстрочені відповіді можуть сприйматися як менш щирі", — сказав Зіано.
Дослідники виявили, що кілька умов зменшили цей ефект. Наприклад, якщо відповідь була визнана соціально небажаною, наприклад: "Ні, мені це не подобається". Коли друг запитує, чи подобається вам його торт, швидкість відповіді не мала великого значення; відповідь вважалася щирою, була вона швидкою, чи повільною.
Залиште відповідь