Грошове правило, якому ми мало приділяємо уваги

Скільки вже всього сказано-написано про фінансове мислення, управління грошима, підвищення рівня добробуту. Немає сенсу повторювати, що потрібно ставити цілі, потрібно вести облік, потрібно планувати. А ще постійно підвищувати фінансову грамотність, свою цінність на ринку праці та оптимістично дивитися на своє майбутнє, інформує gazetapo.lviv.ua.

Сьогодні хочемо розібрати з вами ось таке непросте правило.

Якщо ви народжені в 80-ті, 70-ті, 60-ті, 50-ті, то, напевно, пам'ятаєте той жах, який творився в 90-ті.

У мене бабуся все життя працювала акушеркою, дід працював начальником цеху на заводі. Плюс виховували трьох дітей, вели господарство з коровами, свинями, курми. Завжди жили чесно, але при цьому досить заможно, тому що звикли працювати.

Але система відібрала у них всі заощадження. Гроші знецінилися…

Ось зовсім інший приклад. Буває, збираєш гроші, відмовляєш собі в якихось радощах. А потім витрачаєш велику суму на емоціях на щось дороге і безглузде.

Ще приклад. У літньої жінки, дуже скромної і тихої, шахраї винесли з дому велику суму грошей, яку вона збирала все життя. Вона навіть на море жодного разу в житті не їздила, все чекала якогось кращого життя.

Відчуваєте зв'язок між усіма цими історіями? Історії різні, люди різні — але висновок один.

Зверніть увагу, недарма ж досвідчені торговці або просто заможні люди люблять перебирати готівку, сортувати її.

Якщо гроші довго лежать без діла, не працюють, то, таке відчуття, що вони перетворюються на якесь болото, навіть діру. І в підсумку вся ця сума з незрозумілих причин у цій дірі і зникає безслідно. Таке відчуття, що грошова енергія згасає в болоті.

Ми не закликаємо вас витрачати до копійки всі заощадження. Навпаки, ми прихильники того, що навіть у найгірші часи хоча б 10-20% від найскромнішого доходу потрібно відкладати.

Але не можна накопичувати велику купу на абстрактний "чорний день". Інакше він може настати дуже швидко.

Пам'ятаєте Скруджа з діснеївських мультфільмів — як він купався в золотих монетах і бігав по золотих злитках. Думаєте, реально дочекатися такого стану?

Так от це правило: не можна, щоб гроші довго залежувалися. Гроші потрібно змушувати працювати.

Оптимальна стратегія — вкладати в кілька кошиків.

Я зараз не обов'язково про інвестиції. А про те, що замість того, наприклад, щоб тримати всю суму під матрацом, краще вчинити наступним чином. Частину залишити під матрацом, частину витратити на здоров'я, на освіту. Невелику частину — на експерименти з вкладеннями в акції, валюти.

Так ми себе тримаємо в тонусі і вчимося жити, безперервно навчаючись фінансової грамотності. Але й робимо для себе і близьких корисні речі, які потрібні тут і зараз. Завдяки цьому, ми бачимо результат, він нас і стимулює працювати, розвиватися ще більше.

До того ж в умовах нашого нестабільного часу немає абсолютних гарантій, що ми встигнемо витратити накопичене, що воно через кількість років буде таким же цінним і значущим.

Джерело