Гроші в надрах землі: 6 країн з найбагатшими ресурсами

Ми живемо в самій прекрасній багатій країні на світі, а всі інші країни нам заздрять… Так воно, чи ні, стверджувати не будемо, нехай кожен вирішує сам) Однак саме Росія — найбагатша країна з точки зору природних ресурсів. У нас найбільші запаси природного газу, лісоматеріалів, але це, як ви розумієте, далеко не все. Давайте ж подивимося, хто ще належить до країн, чиї ресурси оцінюються в десятки трильйонів доларів, інформує Ukr.Media.

1 місце: Росія

Загальна вартість природних ресурсів РФ перевищує 75 трильйонів доларів. З них 28,5 трильйонів — це запаси деревини (1,95 млрд акрів),19 млрд припадає на природний газ і 7 млрд доларів — на нафту. Крім того, Росія перебуває на другому місці за запасами вугілля і на третьому місці по золотих родовищах. Після таких цифр на думку мимоволі приходять слова з пісні: «Адже все-таки це наш загальний газ, а мрії збуваються тільки у Вас».

2 місце: США

Вартість природних ресурсів Штатів оцінюється приблизно в 45 трильйонів доларів. Левову частку становлять запаси деревини (близько 11 трлн доларів), а також запаси вугілля приблизно на 30 трлн доларів. Крім того, у США великі запаси природного газу, міді та золота.

3 місце: Саудівська Аравія

Ресурси Саудівської Аравії оцінюються в 34,4 трильйона доларів, з них 31,5 трлн припадає на нафту, а 2,9 трлн — на природний газ. Саме в цій країні зосереджені найбільші запаси нафти на планеті — близько 20% від загальносвітових. Однак ці ресурси дуже швидко виснажуються, і фахівці припускають, що через кілька десятків років Саудівська Аравія взагалі випаде з десятки найбагатших країн.

4 місце: Канада

Вартість усіх запасів корисних копалин Канади становить 33,2 трильйона доларів. Однак так «розбагатіла» країна нещодавно: у 2009-2010 роках відкрили нові нафтоносні піски, які додали приблизно 150 мільярдів барелів нафти. Тепер нафти в країні приблизно на 21 трлн доларів (178 млрд барелів). Також Канада знаходиться в трійці лідерів за кількістю деревини та урану.

5 місце: Іран

Загальна вартість природних ресурсів Ірану — 27,3 трильйона доларів. З них більша частина припадає на нафтові запаси (16 трлн) і газові (11 трлн). Ірану належить частина гігантського родовища природного газу в Перській затоці, який він ділить з Катаром. Тому Іран потрапить до трійки лідерів за цими корисними копалинами.

6 місце: Китай

Ще одна багата на ресурси країна — це Китай. В країні є запаси приблизно на 23 трлн доларів, з них основні ресурси — це деревина і вугілля.

Пара слів про найбагатшій країні

Звичайно, при складанні рейтингів, в яких Росія займає лідируючі позиції, та ще і з пристойним відривом, не враховують ефективність виробництва та галузеву структуру. Крім того, загальна оцінка кількості всіх природних ресурсів країни ускладнена, багато дослідників кажуть про принципово різні цифри.

Сьогодні в РФ відкрито понад 20 тисяч родовищ нафти, кам'яного вугілля, природного газу, кольорових, рідкісних, чорних і благородних металів, а також інших корисних копалин. Незважаючи на це, більшість цих родовищ і вміст у них корисних компонентів мають низьку якість: в середньому на 35-50% нижче, ніж запаси по світу. Додайте до цього важкодоступність: важкі кліматичні умови, погану транспортну оснащеність, віддаленість родовищ. Тому освоєння природних ресурсів РФ досить низька, і мало які запаси освоєні хоча б на 50%.

Однак все це як не можна краще допомагає представити всю фінансову можливість і міць РФ. Залишилося чекати і сподіватися, що цю фінансову міць ми відчуємо) Або хоча б наші діти.

Джерело