Грамоти, яким сотні років, Золота книга Львова та безпека: як працює Центральний державний історичний архів України у Львові

Найдавніший Архів України 25

Тут зберігають понад 1 мільйон справ Національного архівного фонду.

Учора, 8 червня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з директоркою Центрального державного історичного архіву України у місті Львові Олесею Стефаник. У ході зустрічі директорка розповіла про унікальність будівлі, у якій розміщені документи, а також провела екскурсію приміщеннями колишнього монастирського комплексу ченців Бернардинів.

«Серед найцінніших документів нашого архіву є три грамоти на бересті з ХІІ століття, папські булли з XIII століття, грамоти польських, волоських, молдавських, угорських володарів з XIV століття, писані на пергаменті. До найдавніших документів міської влади Львова належить фонд магістрату міста, де зберігаються Золота книга міста Львова, книги ради та лави XIV–XVIII століть. У сховищах є також комплекс судових книг Галичини XV–XVIII століть, документи магістратів інших міст та містечок Галичини», – розповіла директорка Центрального державного історичного архіву України у місті Львові Олеся Стефаник. 

Тут зберігають найбільший в Україні комплекс метричних книг різних віросповідань, який датується починаючи з XVII століття, колекцію гербів, документи різних товариств та організацій. 

З початку повномасштабної війни архівісти доклали всіх зусиль щодо належного та безпечного зберігання документів. 

«Документи з верхніх поверхів перенесені на перші поверхи, упаковані в евакуаційні, вогнетривкі та водонепроникні мішки. Крім того, частина документів складена у спеціальні ящики. Унікальні документи зберігаються у вогнетривких шафах-сейфах», – резюмувала Олеся Стефаник.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував працівникам Центрального державного історичного архіву України у місті Львові за копітку роботу, а також привітав з професійним святом усіх працівників архівних установ.

«У міжнародний день архівів дякуємо працівникам цього архіву та усім працівникам цієї надзвичайно відповідальної професії. Ви бережете не тільки українські документи – це світова документальна спадщина, яка також є важливим свідченням того, що Україна була, є і буде важливою частиною Європи. Дякуємо, що робите важливі документи доступними для широкого загалу – завдяки оцифруванню. Цінуємо вашу роботу». –  Зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації