Попри поширену думку, що глютен не становить жодної небезпеки для організму, багато людей до нього дуже чутливі. Що ж із себе представляє цей «страшний звір» і які продукти можна сміливо вживати людям, які не перетравлюють глютен ні в якому вигляді, розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.
Що таке глютен і де він міститься у великих кількостях
Сам по собі глютен — рослинний білок, який у великій кількості міститься в ячмені, житі та пшениці. Він забезпечує клейкість випічки. Без глютену ніяке тісто не піднялося б і стало таким еластичним. Натуральність білка не робить його суперкорисним, часто викликаючи жорстку непереносність. Найпопулярніше захворювання, яке провокує глютен — целіакія.
Людям із непереносністю глютену показана спеціальна дієта.
Продукти, в яких немає глютену
Рис і гречка
Крупи, особливо гречана та рис, мають стати основою вашого раціону за алергічної реакції на глютен. Гречка корисна в будь-якому вигляді, в ній міститься величезна кількість корисних елементів, зокрема вітаміни групи В, залізо і складні вуглеводи. Рис же нормалізує обмінні процеси в організмі, імунітет значно підвищиться.
Кукурудзяне борошно
Кукурудза також врятує вас за глютенової непереносності. З кукурудзяного борошна можна приготувати не менше страв, ніж із пшеничного, а тому ви нічого не втратите, відмовившись від пшеничних і житніх продуктів.
Домашній йогурт і кисломолочні продукти
Будь-які кисломолочні продукти можуть з легкістю увійти у ваше безглютенове меню. Зверніть увагу на вершкове масло, кисломолочний сир, кефір і ряжанку, а ось звичайне молоко не рекомендується до регулярного вживання дорослими. Якщо ви не можете прожити без йогурту, варто придивитися до варіантів домашнього виробництва — це максимально натуральний і безпечний продукт.
Фрукти
Будь-які фрукти також позбавлені глютену в будь-якому вигляді. Але будьте обережні з готовим варенням або іншими фруктовими десертами — у них нерідко використовують глютен як натуральну клейковину. Свіжі фруктові салати замінять ранкову випічку і не завдадуть дискомфорту вашому організму.
Залиште відповідь