Гельмінтози: які види глистів паразитують в організмі людини.



Погане самопочуття, пригнічений настрій, схуднення можуть бути причинами глистових інвазій або гельмінтозів.


Що таке гельмінти?


Науковці виділили 384 види гельмінтів, які відносяться до класів плоских, стьожкових, круглих червів і сисунів. Всі вони можуть потрапити до організму людини з їжею, яка проходить недостатню термічну обробку, вживанням зараженої води та продуктів, забруднених землею, проживанням в незадовільних санітарних умовах, контакті з фекаліями тощо.


Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» пропонує придбати лікарські препарати для лікування паразитарних хвороб за привабливою ціною та замовити їх онлайн. Антигельмінтні засоби мають різну дію: одні спрямовані на пригнічення життєдіяльності гельмінтів, інші – викликають їх параліч та руйнування дорослих особин. За потреби менеджери аптеки можуть надати консультацію з питань наявності медичних засобів. В аптеці можна придбати сертифіковані ліки вітчизняних та зарубіжних виробників.


Які види глистів паразитують у тілі людини?


Глистяні інфекції у людини спричиняють:


◾️ плоскі черви – ехінокок, бичачий та свинячий ціп’яки, які викликають цестодози;
◾️ трематоди або сисуни – котячий, печінковий, гігантський сисуни, що викликають трематодози;
◾️ круглі черви чи хробаки – гострики, аскариди, анкілостоми, угрица, що спричиняють нематодози.


Як розпізнати наявність глистів у людини?


Гельмінти паразитують в органах шлунково-кишкового тракту, печінці, легенях тощо. Типові симптоми гельмінтозів у дорослих та дітей:


◾️ поганий сон;
◾️ нетримання сечі;
◾️ свербіж анального каналу;
◾️ зміни поведінки, роздратованість;
◾️ втрата апетиту;
◾️ нудота в ранкові години;
◾️ у дівчаток відмічається свербіж зовнішніх статевих органів;
◾️ слабкість;
◾️ втрата ваги.


Якщо відмічається поява крові чи гною у випорожненнях, тривале та часте блювання, ознаки зневоднення — слід негайно звернутися за консультацію лікаря, який має призначити правильне лікування.


Діагностика паразитарних інвазій базується на здачі калу на яйця личинок глистів, лямблій тощо. Більш сучасний метод визначення – імунологічне визначення антитіл до паразитів. Лікар може призначити рентген, колоноскопію або комп’ютерну томографію.


Враховуючи вид, локалізацію гельмінтів та їх лічинок лікар призначає відповідні антигельмінтні засоби.


Вони використовуються при кишкових та позакишкових гельмінтозах. До кожного виду збудника призначається антигельмінтний засіб, який активний тільки для окремих видів гельмінтів. Тому перед призначенням лікування, необхідно точно встановити вид збудника захворювання. Препарати можуть мати вибіркову дію: впливати на дорослі форми гельмінтів чи на яйця глистів.