Багато журналістів вперше в Україні та на Львівщині зокрема, тому їм цікаво було дізнатись, з якими викликами стикнулась наша область на початку повномасштабної війни і над чим працює зараз.
На Львівщину прибула делегація французьких журналістів та експертів з геополітики, які представляють організації Prism Ukraine та Eastern Circles. Про те, як область організувала допомогу вимушеним переселенцям, релокованому бізнесу та якими є наслідки повітряних атак з боку ворога вони поспілкувались із начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким.
Багато журналістів вперше в Україні та на Львівщині зокрема, тому їм цікаво було дізнатись, з якими викликами стикнулась наша область на початку повномасштабної війни і над чим працює зараз.
«Комусь може здатися, що оскільки ми далеко від лінії фронту, то війна мало нас зачіпає, але це не так. На Львівщині не залишилось сімей, які за роки повномасштабного вторгнення не постраждали від війни. Тисячі мобілізованих і кожного наступного дня все більше і більше людей залучені до захисту Батьківщини.
З 24 лютого ми почали приймати найбільшу кількість вимушених переселенців, які тікаючи від війни виїжджали за кордон, або ж залишалися в Україні. Піковий момент настав у червні 2022 року. Тоді на Львівщині одночасно перебували 650 тисяч ВПО. Зараз це близько 300 тисяч. Однак майже щодня волонтери на залізничному вокзалі зустрічають евакуаційні потяги.
Найбільше до нас евакуюють людей з інвалідністю, старших осіб та дітей. До війни ми як область показували один з найкращих у державі показників усиновлення з-поміж інших. Зараз кількість дітей, в тому числі ВПО, зросла в рази, однак процес усиновлення ускладнюється, адже без офіційного статусу дитини-сироти, неповнолітні можуть потрапити лише під опіку», — повідомив очільник області Максим Козицький.
Очільник області також розповів про підтримку підприємств, які після 24 лютого 2022 року переїхали на Львівщину. Нагадаємо, наша область першою в Україні запровадила Програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Вона передбачає надання безповоротної фінансової допомоги релокованому бізнесу.
Загалом Львівська обласна військова адміністрація опрацювала майже 1000 заявок на релокацію підприємств. За підтримки департаменту економічної політики на терени нашої області переїхали 237 підприємств, з яких 7 упродовж минулого року. Сукупно вони створили додаткові 5 тисяч робочих місць.
Під час зустрічі порушили також питання протиповітряної оборони. Від початку повномасштабної війни Львівська область неодноразово ставала мішенню для ворога.
«Лише за останній тиждень окупанти двічі атакували Львівщину. Найбільше потерпають критична інфраструктура та військові об’єкти, однак, якщо говорити про руйнування, то їх найбільше зазнає житлова інфраструктура – приватні будинки, школи, дитячі садочки, лікарні. Найскладніше пояснити дітям, чому це все триває і заспокоїти їх у моменти увімкнення сирен. Беззаперечно ми потребуємо посилення протиповітряної оборони. До прикладу, візьмемо Ізраїль. Багато країн включилися у збиття ракет та «шахедів», які летіли на них. Виникає риторичне запитання: життя українців менш цінне?», – висловився начальник Львівської ОВА.
До слова, Франція передала Україні системи протиповітряної оборони та багато іншого військового обладнання. Йдеться про далекобійні ракети, артилерійські установки, бронеавтомобілі тощо. Що стосується Львівщини, то саме завдяки співпраці міністерств охорони здоров’я України та Франції до нашої області в межах медичної місії приїжджають французькі хірурги. У клініці Superhumans Center вони абсолютно безкоштовно оперують пацієнтів з мінно-вибуховими травмами черепно-щелепно-лицевих ділянок. Детальніше про один з таких візитів.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь