На подіумах, в модних ЗМІ, на вулицях – чоловічі сумки переживають справжній тріумф. Хоча портфелі та рюкзаки ніколи не виходили з моди, останні кілька років стилі аксесуарів значно урізноманітнились. Давайте разом вирушимо у віртуальну подорож і подивимося, як усе починалося?
Від античності до епохи Відродження
Сумки були невід’ємною частиною розвитку людської цивілізації, оскільки допомагали людям збирати розрізнені предмети для зручного транспортування. Вважається, що мисливці використовували прото-сумки зі шкір тварин та рослинних волокон. Сьогодні саме шкіряні сумки чоловічі є найбільш популярними, підібрати відповідну модель ви можете в інтернет-магазині «Міратон»: https://www.miraton.ua/catalog/muzhskie-kozhanye-sumki/.
У минулі часи найпопулярнішою була поясна сумка: невеликий шкіряний мішечок фіксувався на талії та використовувався для зберігання цінних речей. Але винахід кишені наприкінці Середньовіччя витіснив скромну поясну сумку з моди.
Епоха Відродження принесла з собою нові тенденції, зокрема сумки єлизаветинської епохи. Багато вишиті аксесуари, які носила аристократія, були наповнені травами і сушеними квітами. На той час вони були ознакою статусу та багатства. В епоху Відродження сумки почали розділятися за гендерною ознакою: жіночий дизайн процвітав, тоді як чоловічі версії увійшли в період затишшя.
Постіндустріальні інновації
Промислова революція призвела до зростання пасажирських залізничних перевезень у першій половині ХІХ століття та викликала попит на міцні сумки. Таким чином, у 1850-х роках народився сучасний портфель.
У той же час виникла потреба в легкому багажі, оскільки раніше скрині, для яких була потрібна допомога носія, були громіздкими. Легкі сумки масово створювалися як особистий багаж, досить легкий, щоб пасажири могли нести його самостійно. Спочатку виготовлені з килимів, такі аксесуари послужили джерелом натхнення для дизайну сучасних ручних сумок.
Військовий період
Період воєнного часу кінця 19 – початку 20 століть був благом для інновацій. В 1878 полковник армії США Генрі Мерріам отримав патент на свій так званий ранець. Його конструкція була громіздкою і зрештою від неї відмовилися, але в наступні півстоліття серія конструкцій кількох винахідників зрештою призвела до створення рюкзака, який ми знаємо сьогодні. Світові війни також подарували нам німецькі «хлібні сумки» з ременями, що кріпляться до талії, що зробило їх ранньою версією улюбленої поясної сумки.
ХХ століття
До початку 20 століття більшість стилів сумок, які ми знаємо і використовуємо сьогодні, вже були винайдені. Але інновації знову з’явилися у 1980-х роках, коли розвиток спорту призвів до зростання популярності фітнес-сумок, виготовлених із синтетичних матеріалів, таких як нейлон. Поясні сумки, спочатку розроблені для туристів і гірськолижників, набули широкого поширення. Речові сумки також набули популярності протягом десятиліття як оновлена версія ручної поклажі.
Як це зазвичай буває з модою, у 1990-ті маятник хитнувся в інший бік. Стиль був настільки стриманим, що сумки як модний аксесуар для чоловіків практично не існували.
Далі тенденції знову повернулися, хоч і у стриманій формі. Чоловіки відмовлялися від рюкзаків на користь невимушених сумок-месенджерів, винайдених за 150 років до того для поштових працівників.
Нове тисячоліття
На початку 21 століття, коли чоловіча мода була орієнтована на спортивний одяг, рюкзак зайняв центральне місце. Спортивна тема продовжилася у поясних сумках.
В даний час здається особливо актуальним є впровадження традиційно жіночих стилів сумок у чоловічий одяг. Також бренди популяризують міні-сумочки без гендерної приналежності. Величезне зростання продажів чоловічих сумок підтверджує, що це більше, ніж швидкоплинний мікротренд, оскільки обмеження чоловічого одягу продовжують зникати.