Електронні книжки: дешевші та доступніші

Якщо хочеться прочитати нову книгу, то в папері її спершу потрібно ще розшукати. У кращому разі — вирушити в книжкову крамницю і провести там кілька годин, курсуючи між нескінченними торговими стелажами. Якщо ви живете у великому місті, у вас не буде проблем із пошуками. Але до провінцій новинки або, навпаки, старі рідкісні видання доїжджають рідко, і знайти їх у фізичних магазинах важко, а часом і неможливо. Тоді доводиться лізти в інтернет, відшукувати жадану книжку там, платити за доставку, чекати поштового відправлення від кількох днів до кількох тижнів. Про всяке «тут і зараз» треба забути. А якщо ви вже почали користуватися українською онлайн бібліотекою https://uabook.com.ua, то про довге очікування варто забути. Тут вже зібрано тисячі видань, як українських класиків, так і світових.

Електронні книжки — це вигідніше, швидше і простіше. А ще немає проблеми, що робити з книжкою, яка не сподобалася: перепродати, подарувати друзям, віднести до найближчої бібліотеки? Видалити з пристрою за секунду — і все!

Зручніше тримати, читати, гортати

Вони не пахнуть, не шарудять. Їм не потрібні витончені закладки, вони не зможуть прикрасити інтер’єр. Але рідерами користуватися часом набагато зручніше, ніж паперовою книгою. Особливо, якщо йдеться про великі і важкі енциклопедії або важкі томи худліту в 800-1000 сторінок. Масивні паперові книжки незручно тримати однією рукою, ближче до середини вони важко перегортаються — з ними не так уже й приємно валятися ввечері в ліжку, бо такі значні фоліанти хочеться покласти на стіл, поменше качаючи біцепс.

З електронною книгою таких проблем немає. Вона важить менше 300 грамів і не стане товстішою і важчою, навіть якщо ви завантажите в неї всю «Пісню льоду і полум’я» Джорджа Мартіна. Не виникає і складнощів з гортанням — більшість базових операцій можна робити однією рукою. Тож з електронною книжкою легко поводитися, де б ви не були і в якому б положенні не перебували — лежачи на боці в ліжку, стоячи в маршрутці, сидячи в літаку і так далі.

Для тих, хто часто подорожує або їздить у відрядженнях, електронна книжка — справжній порятунок, адже вона економить дорогоцінне місце і вагу в рюкзаку. Водночас вам не потрібно відмовлятися від улюбленого читання або потрібних навчальних, робочих книжок навіть під час тривалих від’їздів або перебуваючи в лісовій глушині.

Турбота про екологію

Не завжди нові технології більш екологічні, ніж звичні речі. Так, і виробництво електронних книг не можна назвати абсолютно нешкідливим. Вуглецевий слід при виробництві рідерів у сотні разів більший, ніж при створенні однієї паперової книжки. 

Одним тільки вуглекислим газом справа не обходиться. Паперові книжки, як і раніше, простіше здати на переробку, ніж технологічні пристрої, і виробництво останніх більш токсичне. 

Абсолютно будь-яке споживання так чи інакше завдає шкоди планеті. Але скуповувати, а потім викидати сотні паперових видань на рік — набагато гірше, ніж роками користуватися однією електронною книжкою, в якій ви можете за один клік видалити віртуальний твір, не витрачаючи тим самим безцінні ресурси Землі.

Як певний компроміс можна зберігати найцінніші книжки в папері, такі собі твори «на віки», які вам справді хочеться мати у власній бібліотеці. А новинки та книжки «на раз» — читати в електронному форматі. Так і читачі ситі, і дерева цілі.