Зелений горошок — один з головних інгредієнтів новорічного салату — олів'є. І не тільки його: горошок кладуть у вінегрет, використовують в якості самостійного гарніру. Експерти розповіли про історію цього продукту і пояснили, як правильно його вибрати, інформує Ukr.Media.
Горох — продукт для нашої кухні далеко не новий: його їли ще за часів Ярослава Мудрого. Страви з нього часто готували в піст, і неспроста: в ньому багато рослинного білка, який особливо потрібен тим, хто з якихось причин вирішив відмовитися від м'яса.
Бідні люди за старих часів їли гороховий кисіль, а багаті ласували молодими консервованими стручками, причому «ласували» — в прямому сенсі слова, тому що подавали такий горошок, як десерт.
У салати ми зазвичай кладемо саме консервований горошок. Роблять його так: спочатку очищають, миють і заливають гарячою водою. У рідину додають воду, сіль і цукор — і більше нічого, консерванти, барвники та інші добавки по ДСТУ неприпустимі.
Як вибрати горох
При покупці горошку потрібно звернути увагу на кілька моментів. По-перше, перевірте, коли конкретно був виготовлений горох. Вважається, що найкращий — той, що зробили в червні-липні, з найсвіжішого горошку. Зроблений з сухого гороху продукт практично не зберігає корисних властивостей.
По-друге, при виборі консервів потрібно уважно оглянути саму банку. На ній не повинно бути слідів іржі, кришка — не роздута.
Користь і шкода горошку
У горохові багато харчових волокон, які дуже корисні для нашого кишечника. Також в клітковині є пектин, необхідний для нормальної кишкової флори, — а ще він допомагає боротися зі стресом. В горошку є аскорбінова кислота, вітаміни А, К і групи В, маса корисних мінералів: магній, фосфор, калій, залізо.
Горошок також можна вважати антираковим продуктом. Річ у тім, що в ньому є поліфеноли, які можуть істотно знизити ризик розвитку онкологічних захворювань. Ефект є вже від 2 мг речовини, — а в склянці гороху її приблизно 10 мг.
Ще цей продукт можна вважати низькокалорійним — в ньому всього 60 ккал на 100 грамів. Однак тим хто худне з ним все одно варто бути обережніше: в горохові багато крохмалю, який в нашому тілі перетворюється в глюкозу. Тому вживати горох потрібно потроху, інакше існує ризик набрати зайві кілограми.
Залиште відповідь