Економіка України впаде на 45% — Світовий банк

Через російське вторгнення Україна втратить цього року майже половину валового зростання.

Через війну економіка України скоротиться цього року на 45%. Про це йдеться в огляді Світового банку Перспективи світової економіки.

Зазначається, що війна підірвала українську промисловість, призвела до руйнування інфраструктури та різкого скорочення населення.

При цьому ВВР Росії, прогнозують у банку, скоротиться на 8,9%, що відображає різке падіння внутрішнього споживання та скорочення експорту. Удару по російській економіці також завдали західні санкції, масовий відхід іноземних компаній.

Світовий банк також різко погіршив прогноз щодо світової економіки: глобальне зростання може впасти до 2,1% у 2022 році та 1,5% у 2023 році. Це буде менш ніж 5,7% зростання минулого року та початковий прогноз у 4,1% на цей рік.

В огляді йдеться про те, що війна в Україні погіршила наслідки пандемії, і багатьом країнам буде важко уникнути рецесії.

Країни з ринком, що формується, і країни, що розвиваються, в сукупності зростуть на 3,4% порівняно з 6,6% у 2021 році.

Світовий банк зазначає, що вторгнення РФ в Україну серйозно порушило світову торгівлю енергоносіями та зерном, завдало удару світовій економіці. В результаті і без того високі ціни на сировинні товари стали ще вищими, що поставило під загрозу доступність продуктів у бідних країнах.

За оптимістичними прогнозами Нацбанку українська економіка впаде цього року на третину та продемонструє швидкі темпи відновлення наступного року.

Джерело