«Економіка області та держави повинна працювати, а нам необхідно заохочувати виходити на наш ринок інвесторів», – Максим Козицький

ПРОООН16

Сьогодні, 12 грудня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками Програми розвитку ООН та регіональним радником з питань конфліктів посольства Великої Британії в Україні Домініком-Гайдном Брейтвейтом.

У межах зустрічі сторони обговорили імплементацію проєктів та програм за підтримки Програми розвитку ООН у Львівській області в контексті зміцнення стійкості громад під час війни та перспективи соціально-економічного розвитку громад.        

«Надзвичайно вдячний нашим британським партнерам, які долучилися до проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», який впроваджується Програмою розвитку ООН за підтримки уряду Великої Британії. У цей непростий час допомога наших іноземних партнерів є особливо актуальною. Економіка області та держави в цілому повинна працювати, а нам необхідно заохочувати виходити на наш ринок інвесторів. Кожна громада повинна мати якісну освіту, медицину та безпеку. Тоді і бізнес буде розвиватись», – зазначив Максим Козицький.

Домінік-Гайдн Брейтвейт розповів як саме Уряд Великобританії фінансово допомагає у розширенні проєктів Програми розвитку ООН в Україні. 

«За підтримки нашого уряду на Львівщині продовжують реалізацію ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України». Проєкт, який розпочався наприкінці цього літа, триватиме упродовж трьох років. Цим проєктом ми зможемо покрити частину потреб, які є у територіальних громадах. Львівська область є цільовою в межах цієї ініціативи, тому ми будемо продовжувати розпочате та рухатися далі. У новій фазі проєкту передбачили зокрема підтримку малого та середнього бізнесу, а також безперебійне надання публічних послуг. Ми охоче реалізовуватимемо надалі інші ініціативи у партнерстві з Львівською ОВА», – наголосив Домінік-Гайдн Брейтвейт. 

Заступник начальник Львівської ОВА Олександр Кулепін розповів про плани області у сфері туризму, зокрема про покращення обліку туристів та сплати туристичного збору, що приведе до більшого наповнення бюджетів громад. 

«Виручені кошти можна буде спрямувати для подальшого розвитку туристичних об’єктів області та їхньої туристичної впізнаваності. Адже є проблема, коли готелі, які включають у своє проживання туристичний збір, звітують про це раз у квартал та не завжди відображають реальну кількість туристів, які проживали на їхній території. Через це туристичний збір становить невелику частину наповнення бюджету області. Ми хочемо зробити щоденну систему обліку туристів, як це працює в Європі. Таким чином це зробить підрахунки правильними, а туристичний збір зросте у рази. Ці гроші будуть акумулюватися в місцевих бюджетах для розвитку об’єктів локальної інфраструктури чи культурних пам’яток для приваблення більшої кількості туристів», – зазначив Олександр Кулепін.

У межах зустрічі представники Програми розвитку ООН розповіли, що нещодавно у партнерстві з Європейським союзом запустили проєкт відновлення шкіл, які постраждали внаслідок військових дій, зокрема влучань ракет або пошкоджень вибуховими хвилями. У Львівській області таких шкіл є 5, тож їх будуть відновлювати у межах цього проєкту. 

Наприкінці зустрічі сторони висловили наміри про подальше поглиблення співробітництва, а також спільний пошук та залучення донорів для розвитку громад Львівщини.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації