Дроблення каменів в нирках.



Що собою представляє процедура


Дроблення каменів в нирках – процедура, яку виконують за допомогою лазерного випромінювання. Прилад з лазером на кінці підводять до конкременту безпосередньо через уретру, завдяки чому не потрібно робити великі розрізи на тілі та травмувати тканини.


Випромінювання ефективно роздроблює камені на маленькі фрагменти, які потім легко виводяться з організму природнім шляхом, разом з сечею.


Коли варто проводити дроблення


Сечокам’яна хвороба доставляє людині масу неприємностей, але лазерне дроблення дозволяє від них позбутись. Доцільно прибігати до цієї методики у наступних випадках:


• розмір конкрементів перевищує 8 мм;

• камені мають коралоподібну форму;

• численні конкременти вражають одну або обидві нирки;

• утворення локалізуються у мисці або чашечках нирок.


Як проходить процедура


Лазерне дроблення каменів у нирках є сучасною технологією, яка витиснула класичні оперативні втручання. Процедуру виконують за наступними етапами:


1. підведення приладу з лазерним випромінювачем на кінці до конкременту через уретру;

2. вплив на камінь до тих пір, поки він не розпадеться на шматочки;

3. видалення фрагментів через сечовивідний канал, малі частинки вийдуть з сечею самостійно;

4. виведення приладу з уретри.


Професіоналізм лікарів дозволяє проводити процедуру швидко, запобігати повторному утворенню каменів. Попередньо проводять діагностику, щоб чітко встановити розміри, локалізацію та кількість конкрементів. Літотрипсію виконують лише за призначенням доктора, який зважує усі фактори «за» і «проти».


Які переваги має процедура


Лазерне дроблення каменів у нирках є домінуючим способом видалення конкрементів через низку причин:


• безпечність – ніяких розрізів, крововтрати та повний контроль над процедурою;

• можливість зберегти повну функціональність нирки;

• швидкість – процедура триває не більше 60 хвилин;

• відсутність післяопераційних шрамів та рубців;

• мінімальний відновлювальний період.


Після дроблення пацієнт може повернутись додому у той же день. Необхідно буде дотримуватись рекомендацій лікаря, щоб максимально скоротити відновлювальний період. До них відноситься прийом медикаментозних засобів, пиття великої кількості рідини – до 1,5-2 літрів щоденно, приймання сечогінних препаратів, дотримання дієти.


Варто відмовитись від шкідливих звичок та нормалізувати харчування, адже при веденні нездорового способу життя камені можуть повторно утворитись у нирках. Однак післяопераційні ускладнення виникають у рідких випадках, лазерна технологія вважається максимально щадною та безпечною.


Джерело: сайт bilyak.com.ua





Джерело