16.09.202216.09.2022 Новини
15 серпня відбулась зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького з воєводою Люблінським Лехом Справкою.
Сторони обговорили надання гуманітарної підтримки внутрішньо переміщеним особам, які проживають на Львівщині, а також зосередились на потребах області з настанням осінньо-зимового періоду.
«Від початку повномасштабної війни Республіка Польща прихистила понад 1,5 мільйона українців. Дехто залишився тут, а дехто поїхав в інші європейські країни. Знаємо про ситуацію з постійними обстрілами промислових областей України з боку росії. У випадку збільшення кількості евакуацій до Львівської області, а відтак і до Польщі, хочемо знати, чим саме ми можемо допомогти вимушеним переселенцям, аби унеможливити виникнення гуманітарної кризи в Україні, зважаючи на похолодання», – зазначив воєвода Люблінський Лех Справка.
Зараз на Львівщині готують додаткові місця для поселення вимушених переселенців. В межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів запланували відремонтувати 25 закладів у 20 громадах області та створити майже 2700 місць для ВПО. Для цього з обласного бюджету передбачили понад 150 млн гривень.
«На території областей, де ведуться активні бойові дії досі залишаються жити люди. Великі промислові центри, які забезпечували населення електропостачанням, зазнають ракетних ударів з боку росії. Львівська область готується прихистити ще близько 100 тисяч ВПО. Для їхнього комфортного розміщення разом з міжнародними партнерами, у тому числі польськими, ми облаштовуємо додаткові приміщення для проживання людей. Водночас ми розгортаємо пункти обігріву. Зараз є потреба у теплих речах, ліжках, матрацах, покривалах, побутовій техніці, продуктах тривалого зберігання. А також в дизельних генераторах та електрообігрівачах», – наголосив Максим Козицький.
Своєю чергою, пан воєвода пообіцяв налагодити комунікацію з місцевим бізнесом у повітах, аби вони також долучались до гуманітарної допомоги Україні та Львівщині зокрема.
Крім того, в межах зустрічі делегації Львівщини та Воєводства Люблінського йшлося про стан справ на пунктах пропуску «Рава-Руська – Гребенне» та «Угринів – Долгобичув». Наявні 6 міжнародних автомобільних пунктів пропуску українсько-польського кордону, що діють на теренах Львівської області, не забезпечують в належному обсязі пропускну спроможність для транспортних потоків, тому часто виникають черги.
«Черги на виїзд з України сягають кількох десятків кілометрів перед різними пунктами пропуску. Загалом в чергах на 4 пунктах, без урахування двох, які розташовані на території Люблінського воєводства, з-поміж яких «Рава-Руська – Гребенне», стоять близько 3,5 тисяч транспортних засобів. Натомість ситуація на в’їзд в Україну стабільна. Одним з чинників виникнення черг є фіксовані години роботи польських фітосанітарних та ветеринарних служб, тобто працівники цих служб не надають послуги цілодобово», – пояснив Максим Козицький.
Лех Справка запевнив, що з польської сторони кількість інспекторів цих служб будуть збільшувати, щоб таким чином зменшити черги на пунктах пропуску.
Джерело – Львівстка ОВА
Залиште відповідь