Гроші це жадання мільйонів людей, яке так і залишається мрією. Про них пишуть книги, знімають фільми. Існує багато яскравих притч і афоризмів. Сьогодні ми звернемося до фактів, інформує gazetapo.lviv.ua.
Ось добірка цікавих фактів про гроші.
Їстівні гроші
У різних культурах і країнах, в різні епохи в якості грошового еквівалента, а простіше, "їстівних" грошей використовували зерно, горіхи, рослинні олії, цукор, сіль, цукати, алкоголь, чай, сушене м'ясо, какао-боби.
Термін життя паперових купюр
Середній термін життя стандартної купюри — це 2-3 роки. Але долар, живе до 9 років.
Пластикові гроші
Австралія стала першою країною, яка стала масово використовувати пластмасові банкноти. Австралійські долари виготовлені з тонкого пластику.
Зараз вже більше п'ятдесяти країн використовують купюри з пластику.
Найпоширеніша купюра в світі
Найпоширенішою купюрою в світі є 100 доларів.
Спартанські гроші
У Спарті в якості грошей використовувалися металеві прути. Вони були довгими, важкими, незручними. Щоб довести такі прути, був потрібен візок. Сам метал був непридатний для подальшого використання, оскільки його занурювали в оцет. Це було зроблено для того, щоб жителі країни були менш жадібними, менше думали про багатство.
Гроші можуть зігріти
Найвідоміший наркобарон Пабло Ескобар, коли переховувався зі своєю сім'єю від влади в горах, був змушений підтримувати багаття, щоб рідні не замерзли. Багаття він підтримував грошима. Тоді він спалив купюр на два мільйони доларів.
Скільки важить мільйон
Мільйон доларів США, за умови, що в його складі 100-доларові купюри, важить 10 кілограмів.
Перші паперові гроші
Перші паперові купюри з'явилися в Китаї. Приблизно з початку XI століття країна стала випускати паперові квитанції, які і були грошима.
Хутряні гроші
Східні слов'яни використовували шкурки куниць при торгівлі з арабськими країнами. Такі "купюри" називалися кунами.
Перша копійка
Копійки ввела в обіг мати Івана Грозного Олена Глинська. У 1534 році вона поклала початок обігу монет. Назва "копійка" сталася через те, що на ній зображений вершник зі списом.
Царський профіль
Саме Олександр Македонський був першим правителем у світі, який наказав карбувати його профіль на монетах. Але своє ім'я першим на грошах велів вказувати Юлій Цезар.
Залиште відповідь