До яких хитрощів вдаються офіціанти, аби збити з вас побільше грошей

Офіціанти завжди люб'язно зустрічають нас і проводжають до столика, приносять меню і готові допомогти з вибором. А також можуть обдурити так, що ви і не помітите. Але хто попереджений — той озброєний. Розповідаємо про найпоширеніші хитрощі офіціантів, які змушують нас залишати в ресторанах пів зарплати, інформує gazetapo.lviv.ua.

Вони зменшують порції

Перша і найпростіша хитрість, на яку йдуть багато офіціантів, — продаж неповних порцій. Найчастіше це стосується напоїв, тому що ймовірність бути "спійманими" вкрай мала. Ви навіть не помітите, що в блискучому келиху з ігристим не вистачає декількох мілілітрів. Або що кава могла би бути міцнішою, адже кілька зерен офіціанти і бармени вміло заощадили.

Достатньо 10-ти недоливів і ось він, безкоштовний шот або келих чогось міцного, який потім можна продати за готівку, а гроші забрати собі. А з кавою і ще простіше: хто відмовиться забрати собі 3 кг дорогих, обсмажених зерен, які накопичилися за місяць економії на відвідувачах?

Справитися з цим прийомом, на жаль, не так просто. У випадку з алкогольними напоями можна попросити офіціанта наливати при вас по мірнику. А ось із кількістю зерен у вашій чашечці кави складніше — тут залишається тільки сподіватися на сумлінність офіціантів або ходити в перевірені місця.

Вони мовчать про знижку на честь Дня народження

Святкова суєта — це завжди хвилююче, але радісно. Складати список гостей, вибирати ресторан і, звичайно, найкращий столик, призначати час, щоб усім було зручно. У такій обстановці не завжди до знижок і акцій з нагоди Дня народження. Цим-то і користуються офіціанти, коли не поспішають говорити про те, що за банкет можна заплатити, наприклад, на 25% менше.

Іменинник весело проводить час у колі близьких, оплачує все по повній вартості, а потім їде ситий і задоволений, забувши про чек. Це на руку офіціантам і адміністрації, які можуть скасувати оплату за чеком, а потім знову провести її, тільки вже зі знижкою. Так і з'являється незаконна надбавка до зарплати.

Тому краще дізнаватися про такі нюанси заздалегідь. Зазвичай, про знижку пишуть на сайті закладу, або можна зателефонувати в ресторан і уточнити цю інформацію особисто. Перед відходом обов'язково перевіряйте той самий підступний чек, щоб святковий вечір ніщо не зіпсувало.

Вони замінюють дорогий алкоголь дешевим

Ще одна виверт з алкоголем, яка працює на ура, — звичайнісінька підміна. Провертають цю хитру схему, зазвичай, з людьми, які просять повторити замовлення. Наприклад, принести ще одну дорогезну чарку горілки або 50-річного коньяку.

Коли після багаторазових повторів гість знаходиться напідпитку, підмінити дорогий алкоголь дешевим — простіше простого. Це також працює і з коктейлями, коли кількість льоду раптово може збільшитися. Але чи буде вам до цього, коли це вже п'ятий повтор поспіль? Навряд чи.

Якщо ви вирішили провести вечір у приємній компанії і замовити дорогий алкоголь, найкраще попросити офіціанта принести всю пляшку. Тоді ймовірність підміни зводиться до нуля.

Вони занадто швидко прибирають тарілки

Ви ще не встигли прожувати останній шматочок страви, а офіціант вже забирає тарілку з-під вашого носа. "Швидкий сервіс", — подумаєте ви. Але насправді, це черговий виверт, на який легко повестися.

Багатьом відвідувачам ніяково сидіти за порожнім столом, навіть якщо ви вже з'їли перше і друге і просто насолоджуєтеся приємним вечором. В голову раз у раз закрадаються думки про десерт. А може, ви взагалі мало поїли? У пам'яті навіть не залишилася картина трьох порожніх тарілок.

Звідси з'являється бажання попросити принести меню ще раз, замовити щось смачненьке і залишити суму в кілька разів більше, ніж планувалося спочатку.

Вони постійно підливають напої

Найчастіше відвідувачі замовляють до основної страви щось попити, а може навіть випити. Наприклад, чайник чаю до десерту або пляшечку вина до стейка. І тут же починається нав'язливий сервіс, адже варто вам зробити пару ковтків, як офіціант тут як тут, підливає вам напій у келих.

"Я підливаю воду раз по раз, з таким розрахунком, щоб вона закінчилася посеред процесу, потім пропоную принести іншу пляшку. Зазвичай, клієнти погоджуються", — зізнається одна з французьких офіціанток.

І про цей прийом, судячи з усього, знають офіціанти по всьому світу.

Наступного разу, заради цікавості та економії, зверніть увагу на те, як швидко офіціант підбігає до вашого столика з метою наповнити і без того майже повний келих. Ось побачите, ймовірність того, що напій закінчиться в найбільш невідповідний момент, значно знизиться.

Виявляється, обдурити гостя кафе не так складно, як здавалося. Особливих зусиль прикладати не треба, адже найчастіше ми самі готові віддати гроші за зайвий десерт або ще одну пляшечку води. Ось і виходить, що у когось витрати лише ростуть, а хтось отримує легкі гроші. Тому важливо бути напоготові, пам'ятати про ці хитрощі і не дозволяти офіціантам нас обманювати. Погодьтеся, доплата і заохочення мають бути від чистого серця, а саме — у вигляді чайових.

Джерело