Під час наради щодо реалізації Плану дій Bring Kids Back UA під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук обговорювався захист прав дітей, примусово переміщених на ТОТ або незаконно депортованих за межі України. Зокрема, можливі заходи щодо встановлення їхнього місцезнаходження і повернення на підконтрольну Україні територію, виявлення фактів незаконного усиновлення тощо.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Йшлося також про важливість фіксації злочинних дій рф стосовно відмови повертати українських дітей.
У засіданні щодо реалізації Плану дій Bring Kids Back UA взяли участь представники Офісу Президента України, Офісу Генерального прокурора України, центральних органів виконавчої влади, силових відомств, а також ЮНІСЕФ в Україні.
Присутніх поінформували про те, що від часу запровадження воєнного стану і до середини жовтня 2023 року до Нацполіції надійшло 18 967 звернень про безвісне зникнення українських дітей.
«Тож нам потрібне державне рішення щодо їх евакуації. Перш за все, статусних дітей, які перебувають у межах населених пунктів, що не контролюються українською владою», — наголосила віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Посадовиця зазначила, що дуже важливо отримати всю інформацію про них. І цьому мають посприяти міжнародні партнери. Представниця ЮНІСЕФ в Україні підтвердила готовність організації допомогти розробити механізми евакуації та співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами.
Крім того, учасники засідання акцентували на тому, що для безпечного повернення дітей слід подбати про комфортні умови для них, а також підготувати належні психологічну, медичну та матеріальну підтримку.
Залиште відповідь