Для молоді на Стрийщині влаштували духовно-патріотичний табір «Гуркало – 2023» — Новини Стрий

Табір відбувся на території обласного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «НАДІЯ» у смт Верхнє Синьовидне.

До Дня Захисника України молодіжна організація «Апостольська Чота» провела духовно-патріотичний табір «Гуркало – 2023». За підтримки Управління молоді та спорту Львівської ОВА молодь мала змогу вдосконалити свої навички, пізнати краще українську історію та пізнати чимало нових сфер.

Учасники табору розподілилися на чотири команди, кожна з яких вибрала собі ройового. Табір був організований у вигляді змагань і кожне заняття оцінювалося, тож молодь старалася бути максимально активною, креативною, рішучою, щоб отримати найвищі бали від інструкторів.

Розпочався табір з відкриття, де були представлені рої, виконали гімн України, помолилися разом із військовим капеланом, головою ГО «Апостольська Чота» отцем Михайлом Греділем і розподілилися на різні локації.

У перший день табору учасники також мали змогу послухати лекцію Ярослава Сватка, громадського діяча, колись головного редактора офіційного видання бандерівської ОУН «Шлях Перемоги», письменника, автора популярних книг про життя і боротьбу визначних лідерів української нації, журналіста. За словами пана Ярослава, боротьба України за існування ніколи не припиняється. Тому так важливо доносити молоді та усім українцям інформацію про видатні постаті, історичні події та ідейні засади боротьби за Батьківщину.

На ще одній локації молодь взяла участь у грі «Лазертаг» від організації «Extreme PRO». Ця тактична гра дає можливість учасникам розвивати швидкість пересування, фізичну витривалість, швидкість мислення, тактичну кмітливість і командний дух. Третє завдання, яке отримали молоді люди було зняти відео привітання – подяку Захисникам України, проявивши максимальну креативність.

«Насправді, це було дуже нелегке завдання, але учасники кожного рою з ним справилися чудово. Адже, молодь прекрасно розуміє, що дякуючи Збройним силам України, вони мають змогу навчатися, подорожувати, таборуватися і Жити», – зазначають організатори табору.

На четвертій локації учасники табору змагалися у влучності зі стрільби із страйкбольних автоматів під наглядом інструктора Едуарда Сушка. Страйкбольний автомат – це точна копія штурмової гвинтівки, яка використовується для розважальної стрільби, а також на військово-тактичних тренуваннях. Виготовляється відповідно до параметрів бойової зброї, тобто, повторюючи розміри, вагу, конструктивні особливості та навіть принципи часткового розбирання.

А на завершення дня учасники роїв змагалися у знаннях з історії України часів національно-визвольних змагань у вигляді Mind Game і водночас перевірили чи добре засвоїли лекцію, яку мали змогу почути вдень від Ярослава Сватка. Опісля традиційно всі дружно виконали гімн ОУН «Зродились ми великої години».

Другий день табору розпочався з ранкової руханки та відкриття дня, де молодь познайомилася з інструкторами з Львівського обласного штабу «Правого сектору», котрі протягом дня проводили заняття з тактичної медицини, основ пілотування БпЛА та зброєзнавства. На четвертій локації Едуард Сушко проводив заняття з тактичної підготовки. Хлопці та дівчата мали змогу отримати ідейний, фізичний та духовний гарт, адже боротьба за Україну триває. Завершився день молитвою, виконанням гімну ОУН та патріотичними піснями під гітару біля ватри.

Завершальний день табору розпочався із хвилини мовчання за всіх полеглих захисників України. Згодом спільно молилися з отцем Всеволодом Оліярником на Святій Літургії. Після Літургії усією великою командою учасників табору вирушили підкорювати гору Ключ у Сколівських Бескидах разом з директором обласного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «НАДІЯ» Василем Чергавим, котрий розповів про те, що у жовтні 1914 року тут точилися запеклі бої між відділами Українського Січового Стрілецтва (у складі австро-угорської армії) та московським військом, в якому стрілецьке військо здобуло перемогу. Про ті трагічні події свідчить меморіальне поховання і хрест, розташовані на самій верхівці гори. Піднявшись на гору, спільно виконали славень та помолилися на символічній могилі.

Джерело