Дизайнери інтер’єру назвали декілька хитрощів, які зроблять квартиру світлішою

Похмура погода здатна зробити темною і незатишною будь-яку квартиру. Однак це не привід впадати у відчай — дизайнери давно вже навчилися висвітлювати кімнату без капітального ремонту і прорубування нових вікон, всього лише за допомогою декількох лайфхаків, інформує Ukr.Media.

Дзеркала

Дзеркала подвоюють відбите в них світло, тому, якщо ви повісите дзеркало в повний зріст навпроти вікна або люстри, світла автоматично стане удвічі більше. Те ж саме стосується і глянцевих, і блискучих поверхонь. Можна використовувати блискучі елементи — кришталеві підвіски, глянцеві статуетки, люстри з хромованим каркасом, різні металеві аксесуари, Вироби зі скла. Вони збільшать кількість освітлених площ в кімнаті.

Світлі відтінки

Стіни, підлога і стеля в світлих відтінках, які добре відбивають світло, — ключове правило для власників темних квартир. Фарбувати поверхні в молочно-білий колір при цьому не потрібно. Для базового фону кімнат підійде будь-який світлий відтінок, тільки не сірий. Однак з фактурами треба бути обережними. Штукатурку, рельєфну плитку і ліпнину потрібно використовувати з обережністю — навіть невеликі западинки і виїмки можуть поглинати світло.

Тюль і порожнє підвіконня

Вікно є основним джерелом світла. Тому квіткові горщики, коробки, шкатулки, що стоять на підвіконні, можуть разюче затемнити кімнату. Краще тримати вікна порожніми, а рослини перемістити в інше місце. Важкі штори краще замінити на легкі світлі тюлі, рулонні штори або жалюзі.

Блискучі поверхні, скло, глянець

Зробити квартиру світліше також допоможуть глянцеві фасади, дзеркальні стулки і укоси. Добре пропускають світло скляні і прозорі пластикові меблі. Все повинно бути світлим і світловідбиваючим, меблі не повинні бути темними, масивними і матовими, тому що тоді вони неминуче поглинуть частину світла.

Три яруси освітлення

Важливо грамотно організувати штучне освітлення. Однієї центральної люстри буде недостатньо: кути кімнати залишаться затемненими, а простір буде здаватися меншим. Для отримання потрібного ефекту потрібно задіяти локальні і декоративні джерела світла, причому використовувати при їх розміщенні принцип трьох ярусів. Нижній ярус включає підсвічування підлоги, сходових ступенів. Такі світильники вбудовуються в плінтус і в підлогу. Середній ярус — це різні приліжкові і настільні лампи, торшери, бра, настінні світильники. Стельове освітлення, в тому числі підсвічування за карнизами, — це верхній ярус.

Джерело