Дивовижні факти про незвичайні острови світу

Немає нічого кращого і цікавішого, ніж провести пару деньків на яких-небудь екзотичних островах. Кажуть, життя там, незалежно від їх розташування, абсолютно інше. Безумовно, якщо мова йде про такі чудові острови, як Ява, Мальдіви, Куба, Ісландія і т.д., те, що призначене для широкого кола — туристів. Але є і зворотна сторона медалі, те, чого ми ніколи не знали.

Кролячий острів

У минулому Окуносіма (Okunoshima) був кролячим пеклом. Під час Другої світової війни на острові японці відчували отруйні гази. Лабораторних кроликів труїли газами, які протягом 1930-х і 40-х років погубили до 80 000 китайців. Сьогодні тут все виглядає інакше. Тепер на Окуносімі зайчики стрибають всюди. Люди обожнюють їх. Туристи балують зайчиків їжею і фотосесіями. Хижаки, такі як собаки, кішки і мисливці заборонені на острові, інформує Ukr.Media.

Дивно, але ніхто не знає, звідки взялися кролики. Перших піддослідних кроликів приспали американці, коли вони захопили острів під час окупації. Ходять чутки, що в 1971 році школярі випустили тут вісім кроликів. Цього виявилося достатньо. Без популяції хижаків кількість плідних істот швидко зростала. Сьогодні сотні диких кроликів збігаються до людей за частуванням. Як би ідилічно це не виглядало, все не так ідеально. Життя за рахунок їжі, принесеної туристами, скоротила тривалість життя кроликів до двох років. Їх чисельність також зруйнувала екосистему. Без можливості харчуватися природною їжею, вони залежать від відвідувачів, які їх годують.

Пам'ятники Англсі

Англсі (Anglesey) — це Британський острів, який відомий тим, що пов'язаний з друїдами. Друїди були орденом жерців, які володіли магічною силою, які мешкали близько 2000 років тому. Немає жодних доказів, що друїди існували в реальності, але будівлі неоліту і бронзового століття в Англсі цілком відчутні. Зірка — це неолітичний пам'ятник, відомий як Bryn Celli Ddu. Його розкопали в період між 1928 і 1929 роками, тунель, що веде в гробницю 5000-річної давності, збігається з положенням сонця на світанку в середині літа.

У 2019 році археологи почали розкопки на кургані, розташованому на відстані 46 метрів. Вони сподівалися дізнатися більше про будівельників. Цікаво, що курган був доданий до ландшафту через 1000 років після будівництва Bryn Celli Ddu. Серед інших знахідок були розташовані навколо ями, артефакти і структури, що оточували вхід гробниці. Хоча інформації про будівельників не вистачало, стало ясно, що покоління, які змінювали один одног, о, поверталися сюди на тисячі років, щоб поповнити комплекс.

Кото-лисиця

У лісах французького острова Корсика живе незвичайна тварина. Місцеві називають її кото-лисицею. Ці кішки більші, ніж середня домашня кішка, у них собачі зуби, незвично короткі вуса і широкі вуха. У 2012 році доглядачі дикої природи отримали перший шанс зробити тести ДНК цих тварин. Дослідники покрили палицю запахом, який мав сподобатися кішкам, і залишили її на пустки. Коли команда забрала палицю, на ній вони побачили шерсть кото-лисиці. Шерсть підтвердила їх підозри про те, що тварини є документованим видом, а не здичавілими домашніми кішками.

Дійсно, їх ДНК не відповідала жодному іншому виду на планеті. Однак було схоже з ДНК африканської лісової кішки (Felis silvestris lybica). Правдоподібна теорія припускає, що кішок на Корсику привезли фермери близько 6500 року до нашої ери. Якщо ця теорія буде доведена, кото-лисиця може розглядатися як древній вид кішок, який зумів вижити протягом тисяч років, але тільки недавно привернув увагу всього світу.

Штучні острови епохи Неоліту

Зовнішні Гебридські острови Шотландії усіяні більш ніж 600 штучними острівцями, які називаються кранноги. З якоїсь причини люди відчували необхідність перетягувати камені на середину озер і водних шляхів та створювати власні острови. Більшість з них — реліквії залізного століття, але деякі недавно датували віком більш ранньої неолітичної Британії (4000-2500 до н. е.). Це смутний період часу. Хоча тоді люди будували інтригуючі пам'ятники, такі як Стоунхендж, вони не залишили письмових записів. Неолітичні кранноги довели, що штучні споруди були на 3000 років старше, ніж вважалося раніше. Цей дивовижний стрибок назад у часі став можливий не завдяки самим острівцям, а завдяки таємничому ритуалу.

У 2012 році у кранногів Зовнішніх Гебридських островів один дайвер виявив кераміку часів неоліту. Завдяки цьому археологи в результаті ідентифікували п'ять островів цього періоду.

Найзабрудненіше пластиком місце у світі

Острів Хендерсон (Henderson) в південній частині Тихого океану нежилий. Тут немає людей або фабрик, які б всюди розкидали пластикове сміття. Попри це, коли у 2017 році дослідники вирушили на острів, вони були шоковані від ступеня його забруднення. Одного цього було достатньо, щоб травмувати будь-якого захисника природи. Команда нарахувала до 671 пластикового предмета на квадратний метр. Це найбільше число, коли-небудь зареєстроване в світі. В цілому, Хендерсон лежав під сміттям загальною вагою понад 17 тонн. Ця цифра щодня збільшується. Тільки на один з декількох пляжів острова щодня прибій виносить понад 3500 нових пластикових предметів.

Є причина, чому сміття прямо потрапляє на цей віддалений острів. Хендерсон знаходиться всередині вихрових течій, відомих як Південний Тихоокеанський колообіг. Сміття, що збирається в іншому місці, пливе за течією, поки не прибуде на острів. Дійсно, дослідники виявили, що пластик, вироблений у 24 країнах.

Джерело