Дівчина з рідкісним захворюванням, народилася без рук, але це не заважає їй водити машину, готувати і робити макіяж

День 21-річної Кашмір Калберсон з Далласа проходить так само, як і в інших. Вона готує сніданок, займається домашніми справами, знімає ролики для свого влога, ходить за покупками і на прогулянки з хлопцем. Кашмір відрізняє від інших лише одне: вона народилася без рук, інформує Ukr.Media.

У дівчини синдром фокомелії — рідкісне генетичне захворювання, що впливає на формування кінцівок у ембріона. Це могло стати серйозною перешкодою на життєвому шляху Кашмір, але вона зуміла навчитися робити все те, що роблять її однолітки — ногами.

«Хвороба така рідкісна, що спочатку я навіть думала, ніби єдина в світі, хто народився без рук. — розповідає дівчина, — Але з того часу я познайомилася з багатьма такими ж, як я. У деяких немає рук, у деяких — ніг».

За словами матері Кашмір, Томики Бомар, вона не здогадувалася, що у її дочки фокомелія, аж до самих пологів.

«Я була шокована. — згадує жінка — В моїй голові крутилося стільки думок. Лікарі сказали: «Зараз вам важко в це повірити, але вона буде в повному порядку». Так і вийшло».

«Спочатку, — додає батько Кашмір, Філіп — вона просто брала всі речі зубами. Дивно, наскільки швидко вона адаптувалася».

«Цій дівчинці все виявилося під силу», — погоджується Томика.

«Ми не ставилися до неї як-то по-іншому. Для нас вона була такою ж, як і інші діти».

Сама дівчина зізнається, що в дитинстві була не дуже впевнена в собі, але з часом зуміла подолати страхи.

«Я могла б проводити цілі дні в депресії, жаліти себе або дозволяти іншим мене жаліти, але я не збираюся цього робити. — підкреслює вона, — Я хочу довести іншим: які б перешкоди не стояли у вас на шляху — все можливо».

«Я сама роблю собі макіяж. Сама встаю з ліжка вранці, сама чищу зуби. Я готую, прибираю, воджу машину. Я можу все. Єдине, з чим мені потрібна допомога — це з тим, щоб одягти штани».

Два роки тому Кашмір почала вести свій влог, щоб показати іншим людям з особливими потребами, що все можливо, «якщо не здаватися і вірити у власний успіх». На відео вона заплітає дреди, пробує різні види макіяжу, плаває в басейні, сідає за кермо свого авто — все без допомоги рук.

«Я хочу відстоювати права людей з відхиленнями у фізичному розвитку. — каже дівчина — Хочу, щоб вони знали: ви в силах бути ким захочете і робити що захочете. Для вас немає ніяких обмежень».

Деякі відео Кашмір знімає разом зі своїм хлопцем — Джевьеном Андерсоном, з яким вони познайомилися в соцмережах кілька років тому. Згадуючи їх першу зустріч, Джевьен каже, що Кашмір була просто чарівна.

«У неї була неймовірна усмішка, вона вся світилася. — розповідає Джевьен — І, звичайно, вона здалася мені дуже симпатичною».

За словами Андерсона, його зовсім не збентежила хвороба дівчини, коли вони познайомилися. Звичайно, хлопець завжди готовий прийти на допомогу, якщо вона попросить, але найчастіше Кашмір відмінно справляється сама.

«Якщо ми йдемо в парк розваг, доводиться досить важко, але в іншому нас просто не зупинити. Іноді перехожі косо дивляться, але нас це не хвилює».

«Кашмір дуже незалежна. — додає він — Немає нічого, що не було б їй під силу».

За словами Кашмір, перше і найголовніше, що їй довелося зробити, щоб навчитися жити повноцінним життям — полюбити себе такою, яка вона є.

«Потрібно вміти приймати себе, щоб інші теж могли прийняти вас. — вважає дівчина — Зараз я відчуваю, що для мене немає нічого неможливого, в якій би ситуації не виявилася. Якщо не здаватися і не втрачати віри, все обов'язково вийде».

Джерело