Плавлений сир і невеликі плавлені сирки — дуже зручний продукт: просто намазав на бутерброд смачну сирну пасту або поклав невеликий сирок. До того ж сир вважається продуктом корисним, що містить кальцій, хоч і досить калорійним і жирним. Чи приносить користь плавлений сир, чи не розгубив він її в процесі виробництва, розповіли медики, інформує Ukr.Media.
Плавлений сир — традиційно улюблений багатьма продукт, який має ніжний молочний смак, м'яку консистенцію та приємну вартість. Його додають у салати, випічку, вживають як перекус. Але не всі плавлені сири дійсно корисні, а більшу частину з них і зовсім небажано вживати в їжу.
Склад плавленого сиру
В ідеалі в основі плавлених сирів присутні натуральні маложирні та жирні сири, сир і вершки, вершкове масло, сухе молоко. До цього складу виробники можуть додавати включення м'яса, овочів, риби, фруктові та ягідні нарізки. До переробки під час виробництва плавленого сиру допускаються масло, сири та інші молочні продукти, що мають відхилення від установлених норм за масовою часткою жиру, кухонної солі, вологи, зовнішнім виглядом і консистенцією. Але головний компонент будь-якого плавленого сиру — солі-плавителі, без яких неможливо приготувати цей продукт.
Чим плавлять сир?
Перший плавлений сир було створено 1911 року, тоді замість солей-плавителів використовували сіль лимонної кислоти, яка зберігала свіжість сиру і не давала йому черствіти. Сучасні плавителі використовують для цієї мети фосфати калію, кальцію, натрію, цитрат натрію. Часто виробники поєднують одночасно кілька плавителів, щоб надати продукту бажаного смаку та консистенції.
Добавки
Крім солей-плавителів виробники можуть додавати цілий список небезпечних компонентів, які перетворюють плавлений сир на небезпечний продукт: ароматичні та смакові добавки, консерванти, антиокислювачі, крохмаль. У такому сирі зазвичай міститься величезна кількість солі, тому гіпертонікам краще зовсім відмовитися від цього продукту. Не повинно бути його і в дитячому меню.
Засвоєння кальцію
Є думка, що надмірне вживання плавленого сиру веде до погіршення засвоєння кальцію, і це негативно позначається на стані кісток. Але організм людини може "добирати" кальцій з інших продуктів і води. Тому вживання плавленого сиру не особливо позначається на кістках.
Живий і мертвий
Сучасний плавлений сир називають "мертвим" сиром. Класична технологія виробництва "живого" сиру ґрунтується на методі пастеризації, коли за температури 83 градуси знищується патогенна мікрофлора. Але набагато частіше використовується інший метод, за якого складові майбутнього плавленого сиру обробляються під високими температурами — 140 градусів Цельсія. Після цього сир буквально стає "стерильним", у ньому знищено і корисну, і шкідливу мікрофлору.
Таким чином, щоб вибрати плавлений сир, який не шкодитиме вашому здоров'ю, потрібно дуже уважно читати склад продукту. І знати про те, за якої температури плавлення виробляється продукт. Про це досить часто пишуть виробники на своїх сайтах. Також на сайті виробника можна вивчити і склад сиру, адже на пачках у магазині склад часто написаний вкрай дрібним шрифтом.
Залиште відповідь