Родини можуть звертатися до територіального органу Національної поліції України, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, або до Західного регіонального центру Координаційного штабу у Львові.
З початком російського вторгнення питання зникнення військовослужбовців та захоплення їх в полон є проблемою для тисяч українських родин. Кожен зниклий захисник – це трагедія для близьких, які перебувають у пошуках інформації.
Щоб надати особі статус зниклої безвісти, родини мають подати заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин до територіального органу Національної поліції України. Заява має містити всю інформацію, якою володіє родич: а саме всю інформацію щодо місця перебування Захисника чи Захисниці на момент зникнення, особливі прикмети тощо. Таку заяву можна подати особисто в територіальний відділ поліції або зателефонувати на номер 102 (цілодобово).
Через 24 години після подачі заяви про зникнення особи, слід отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Витяг містить інформацію про слідчого, який відповідатиме за розслідування справи. Відомості зі заяви про розшук особи вносять до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин.
Щоб отримати витяг з Реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин потрібно звернутись до Секретаріату з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин.
Статус «зниклої безвісти» офіційно надають після внесення до реєстру. Це відбувається згідно з Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».
Координаційний штаб з питань поводжень з військовополоненими є органом, який вирішує питання щодо військовослужбовців у полоні та їх обміну. Він допомагає координувати роботу державних органів і громадських об’єднань. До складу Штабу входять представники різних міністерств та відомств, а очолює його начальник Головного управління розвідки Міноборони України.
Для підтримки родин захисників при Штабі відкрито громадські приймальні, де працюють спеціалісти, юристи, адвокати та психологи. Консультації можна отримати по телефону або онлайн через Особистий кабінет Координаційного штабу (https://cabinet.koordshtab.gov.ua/login
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь